Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Dodatkowe pieniądze za urodzenie dzieci. Można zgarnąć 1338 zł

7
Podziel się:

Część Polek może uzyskać dodatkowe pieniądze za urodzenie dzieci. Chodzi o niemałe środki, bo aż o 1338 złotych. Jest to rodzicielskie świadczenie uzupełniające. By je otrzymać, trzeba spełnić kilka warunków.

Dodatkowe pieniądze za urodzenie dzieci. Można zgarnąć 1338 zł
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Kolejne wsparcie dla matek. Polki znów mogą uzyskać pieniądze za urodzenie dzieci. Rządowy program zagwarantuje dodatkowe środki tym kobietom, które zrezygnowały z pracy zarobkowej, by móc urodzić i wychować dzieci, a teraz żyją na granicy ubóstwa, nie mając prawa do innych świadczeń emerytalno-rentowych.

Ile pieniędzy można dostać? Kobiety, które spełnią warunki, uzyskają emeryturę na poziomie 1338 zł brutto.

"Mama cztery plus" to świadczenie rodzicielskie uzupełniające. Mogą na nie liczyć te kobiety, które musiały zrezygnować z pracy, by wychować co najmniej czwórkę dzieci.

Te pieniądze otrzymają Polki, które nie mają innego dochodu zapewniającego niezbędne środki utrzymania. Jednocześnie muszą mieć ukończone 60 lat.

Co ciekawe, o pieniądze w ramach "Mama cztery plus" ubiegać mogą się też ojcowie. W tym przypadku warunkiem jest ukończenie 65. roku życia i wychowanie co najmniej czwórki dzieci ze względu na śmierć matki lub porzucenie przez nią dzieci.

Jak dostać 1338 zł?

Aby otrzymać rodzicielskie świadczenie uzupełniające, musisz zgłosić o nie wniosek. Druk znajdziesz w salach obsługi klientów w placówkach ZUS oraz na www.zus.pl.

Prawidłowo wypełniony wniosek musi zawierać:

  • twoje dane osobowe: imię, nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL (jeśli go nie masz, podaj serię i numer dowodu osobistego albo paszportu),
  • twój adres zamieszkania (jeśli nie masz stałego miejsca zamieszkania, podaj adres miejsca twojego pobytu lub ostatniego miejsca zamieszkania),
  • adres do korespondencji (jeśli jest inny niż adres zamieszkania),
  • informację o tym, w jaki sposób chcesz otrzymywać świadczenie (podaj niezbędne dane, abyśmy mogli zrealizować wypłatę, np. nazwę banku i numer twojego konta bankowego),
  • twój podpis.
Zobacz także: Petru: "czternastki" nie powinno być, 500 plus do zmiany. "Trzeba być szaleńcem, by tego nie widzieć"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
olcyk
3 tyg. temu
moja znajoma ma 5 przez cały czas żyje z zasiłków dzieci już dawno dorosłe a ona nadal dostaje a teraz będzie miała za darmo emeryturę no oczywiście dzieci ani konkubent też nie pracują jak sięgam pamięciom to raczej się nimi nie zajmowała zawsze brudne głodne i obdarte ale na basenie latem codziennie bo za darmo a moje dzieci w domu bo musiałam iść do pracy CHORE RZĄDY PISU
Seniorka
3 tyg. temu
Znam takie panie, które wbrew radom lekarzy zdecydowały się na czwartą ciążę, by nie musieć iść do pracy!!! I rodzą kolejne dziedziczące chorobę matki!!! Miłość, czy egoizm?
Mimika
3 tyg. temu
Kaza rodzic dzieci bo emerytura będzie . Dajcie na ich wychowanie i wykształcenie 500+ za co za nasze podatki wszystkie pieniądze jakie dostaje rodzic na nie trzeba zapracować zeby państwo dalo .
Halinka
3 tyg. temu
Wychowałam dwójke dzieci.. Wstawaliśmy o 5 rano żeby zawieźć je autobusem do przedszkola a, później pojechać do pracy!!! I ja po 40 latach pracy mam 1330 emerytury, a te co siedziały w domu mają więcej... To, jakaś pomyłka!!!!
500
3 tyg. temu
no to do roboty...janusz, gdzie jesteś?
Niedowiary
3 tyg. temu
Urodziłam dziecko 30 lat temu... To z zaległymi odsetkami poproszę...
Ant🤘
3 tyg. temu
No to rozmnażać się jak króliki nawet do 60tki.do dzieła rodacy toć nasz rząd taki hojny
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić