Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Dostałeś tajemniczego SMS-a od PGE? Za żadne skarby nie klikaj w ten link

42
Podziel się

Oszuści i wyłudzacze pieniędzy znaleźli nowy sposób na kradzież. Tym razem podają się za PGE i straszą odcięciem energii, jeśli nie uregulujemy zaległości, która w rzeczywistości nie istnieje.

Dostałeś tajemniczego SMS-a od PGE? Za żadne skarby nie klikaj w ten link
Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na takie SMSy (Pixabay)
bELxwZSJ

Oszuści nie mają dla nas litości. Znaleźli kolejny sposób na kradzież i tym razem na baczności powinni mieć się ci, którym zdarza się czasami zapomnieć opłacić rachunki na czas. Złodzieje podszywając się pod PGE wysyłają SMSy z informacją o planowanym odłączeniu energii. W wiadomości pojawia się link, który ma przekierować nas na stronę, gdzie możemy dokonać płatności.

Link jest oczywiście oszustwem. Wchodząc w niego dajemy złodziejom dostęp do naszych danych. W ten sposób mogą pobrać dowolną kwotę z naszego konta bankowego. Dlatego, gdy dostaniesz podejrzaną wiadomość, nie odpowiadaj na nią, a w szczególności nie klikaj w podany link.

bELxwZSL

Przed nowym typem oszustwa ostrzega Sektorowy Zespół Cyberbezpieczeństwa. Jeśli masz wątpliwości, czy faktycznie masz opłacone rachunki - sprawdź to kilka razy. Jeśli musisz uiścić zaległość, zrób to w tradycyjny, bezpieczny sposób, a nie przez link, którego nie jesteś pewny.

Uwaga! Oszuści rozsyłają fałszywe SMS z informacją o odłączeniu energii elektrycznej, w których podszywają się pod #PGE. Przesyłany przez nich link prowadzi do fałszywej strony płatności. Nie dajcie się nabrać! Jeżeli wprowadzicie tam swoje hasła, trafią one do oszustów! - czytamy w ostrzeżeniu CSIRT KNF.
bELxwZSR
Zobacz także: Odpowiedział Błaszczakowi. Błyskawiczna reakcja
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELxwZTm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
rfvdc
miesiąc temu
Regulują ceny energii, niby dla naszego dobra zamrozili ceny osobom prywatnym, a firmy energet. odbijają to sobie na przedsiębiorcach. Firmom podnoszą cenę za prąd. Ceny produkcji rosną, a więc ceny towarów, za które płacimy. Nierentowne kopalnie powinny być zamykane, a te będące na plusie powinny istnieć. U nas rządzący boja się górników, bo mogą wyzwieźć ich na taczkach, połączyli kopalnie z firmami energet. Pogrążają te firmy. Tracimy też wszyscy w inny sposób, bo ceny akcji firm energet. poleciały w dół po 70-80% (PGE, Enea, Energa były po ponad 20 zł i spadły na 4-6, Tauron był po ponad 5 zł i spadł do 1, odbił do 3). Wielu z nas ma ich akcje poprzez OFE. Poza tym trwoni się publiczne pieniądze dotując nierentowne spółki. Innym przedsiębiorcom i ich pracownikom nikt nie pomaga. Muszą zamykać firmy i zwalniać ludzi, którzy też mają rodziny i być może niepracujące żony. Trzeba wziąć życie we własne ręce, bo politycy będą zawsze zadłużać Państwo i trwonić publiczne pieniądze. Przeczytajcie ksią.ż kę pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna, by umieć samemu zadbać finansowo o siebie.
bzdurnik
miesiąc temu
Klikam w link, wybieram byle jaki bank i w polach logowania wrzucam bluzgi - po polsku i angielsku. Nie wiadomo jaki asfalt siedzi przy kompie w jakiej Nigerii.
zorientowany
miesiąc temu
ostrzeżenie , tauron to najwiekszy oszust i złodziej energetyczny
bELxwZTn
felek
miesiąc temu
Gdzie są służby, gdzie jest ten minister od respiratorów, który teraz kręci cyfryzacją.
asd
miesiąc temu
W zasadzie to PGE niczym się nie różni od tych oszustów
asd
miesiąc temu
W zasadzie to PGE niczym się nie różni od tych oszustów
asd
miesiąc temu
W zasadzie to PGE niczym się nie różni od tych oszustów
asd
miesiąc temu
W zasadzie to PGE niczym się nie różni od tych oszustów
Alex
miesiąc temu
A gdzie jest policja. O przepraszam milicja. Od czego ich mamy.
aaa
miesiąc temu
Wklejenie treści sms do whatsappa wyświetla domenę pod którą jest założony podejrzany link
gyy
miesiąc temu
Jak mam zaplacone to jak moga mi odloczyc??? Trzeba myslec.
Hit
miesiąc temu
Dokładnie taki SMS dostała wczoraj moja żona… hahaha. Czy jeszcze są ludzie którzy się na to łapią???
max
miesiąc temu
Tja....mogą mi "skoczyć" . Ja nie używam telefonu do realizacji płatności- hehehe. Trzeba być niespełna rozumu aby smartfonikiem mieszać w swoim banku.
bELxwZTf
Magda
miesiąc temu
Jeśli w służbach jest takie kalectwo, to niech przynajmniej zablokują numer telefonu albo w ramach systemu alarmowania RCB wyślą komunikat ostrzegający do wszystkich użytkowników telefonów komórkowych. To od razu zastopuje proceder !!Czy zawsze musi być wszystko niewykonalne????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić