o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Zamieszanie w LO w Częstochowie. Plan lekcji zmorą uczniów. Wszystko przez religię

682
Podziel się

Szóstka uczniów LO w Częstochowie uczęszcza na religię. Ich koledzy i koleżanki, łącznie 22 pozostałych osób w klasie, muszą przez ten czas koczować w bibliotece. Wszystko przez plan lekcji, który dla wielu jest zmorą. Zamiast umieścić religię na końcu lub na początku harmonogramu zajęć, umieszczono ją w środku. Uczniowie są wściekli.

Zamieszanie w LO w Częstochowie. Plan lekcji zmorą uczniów. Wszystko przez religię
Sala lekcyjna, zdj. ilustracyjne (PAP, Leszek Szyma�ski)
bELyreqd

Fundacji Wolność od Religii i "Gazeta Wyborcza" nagłośniły sytuację, jaka ma miejsce w V LO im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Uczniowie tamtejszej szkoły mają plan ułożony w taki sposób, że religia, na którą nie chodzi większość z nich, znalazła się w samym środku rozkładu zajęć, przez co muszą w bibliotece czekać, aż lekcja dobiegnie końca. Dlaczego nie można było umieścić religii na końcu planu lekcji?

To kara za to, że nie uczęszczają na katechezę i przymuszanie, żeby się jednak na nią zdecydowali - mówi wprost prezes fundacji Dorota Wójcik, cytowana przez "Gazetę Wyborczą".
bELyreqf

Plan lekcji z religią w środku. Internauci oburzeni

W sieci trwa zażarta dyskusja. Wielu komentujących podkreśla, że plan lekcji należy konstruować tak, by nie tracić niepotrzebnie czasu uczniów, którzy nie chodzą na religię. Lekcja ta powinna znaleźć się po prostu na końcu harmonogramu zajęć, aby uczniowie mogli pójść do domu - przekonują.

W normalnych warunkach poszliby do domu, a sześciu wspaniałych do salki katechetycznej przy parafii - pisze internauta.
U mnie jest 36 osób. Na religię chodzi bardzo mało, mniej niż 10 (nie wiem, ile dokładnie). Oczywiście lekcje religii są w środku planu... - żali się uczeń pod wpisem fundacji.
bELyreql

Szkoła zabiera głos

W rozmowie z Onetem dyrektorka szkoły wyjaśniła, że ułożenie dla wszystkich uczniów planu, który byłby dla każdego z nich z osobna dogodny, jest trudne, a "okienka" się zdarzają. Dodała jednak, że plan lekcji dla klasy z V LO "ulegnie zmianie".

Sprawę skomentował także przedstawiciel Wydziału Edukacji z częstochowskiego urzędu miasta. "Rozporządzenie stanowi, że uczniom, którzy nie uczęszczają na lekcje religii, trzeba umożliwić udział w zajęciach z etyki lub prowadzić z nimi godziny opiekuńczo-wychowawcze. Lekcja biblioteczna jest taką godziną" - powiedział naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski, zacytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELyreqG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(682)
Wwwwwwww
4 tyg. temu
To nie jedyna szkoła w Częstochowie jest ich więcej podstawówki to samo mają
Logik
4 tyg. temu
Niech dyrektorka pomyśli, czy w każdej klasie na 22 uczniów, 6 chodzi na religię?
Virginia Virg...
4 tyg. temu
Zła organizacja powinna być religia na pierwszej albo ostatniej lekcji.
bELyreqH
Wojciech
4 tyg. temu
PIS ZAŁATWIŁ KOŚCIÓŁ SAM BRAWO
fan
miesiąc temu
Protestuję przeciwko temu aby niewierzący mieli dodatkowe godziny biblioteczne. Grozi to zwiększeniem ich IQ w stosunku do chodzących na religię. Jaka czeka nas przyszłość?
Krycha Z.G.
miesiąc temu
Za chwile przyjdzie czas, że Ci z biblioteki będą wam dawać emeryturę i wam to - co dziś robicie- zapamiętają !!
pawel-
miesiąc temu
były by takie piękne baseny przy szkołach na wsi ... noi co ? za to jest religia...
Stiff
miesiąc temu
Wiara ogranicza, a religia ogłupia! Religia won ze szkoły. Rodzice chrońcie swoje dzieci przed głupotą, a szczególnie przed senilizmem jędraszewskiego!
vvVvv
miesiąc temu
Niech ta cała religia wróci do kościółka i problem się skończy - he he he i kościółek też...
Marek
miesiąc temu
Chwila, chwila! A co z etyką? Przecież, miało być tak, że ktoś kto nie chodzi na religię ma mieć etykę. Pierwotnie szkoły wykręcały się mówiąc, że jest za mało chętnych. A tutaj chętnych jest aż nad to.
jene
miesiąc temu
Ja pamiętam, że kilka razy miałem 2x wf na dwóch pierwszych lekcjach nie ma to jak przyjmować wiedzę po wysiłku fizycznym, wszyscy zapoceni brudni i śmierdzący. A z tą religią to już nie jest dziwne to jest niesmaczne
Bromba
miesiąc temu
Dobrzy ludzie, nie da się wszystkich pogodzić. Dyrektor układając plan dla klas choćby stawal na głowie to jakimś klasom religia wypadnie w środku. Oczywiście można kombinować i te klasy, z których chodzi najmniej dać na koniec tylko, że plan układa się przed rozpoczeciem roku a rezygnacje z religii spływają z reguły w pierwszym dniu nauki.No to mniej więcej tak wygląda.
dsfdssdf
miesiąc temu
wielu z tych uczniów czekających przez godzinę mogło skończyć lekcje wcześniej i dojechać do domu 1 lub 2 godz. szybciej. A tak czekają
bELyreqz
schenk
miesiąc temu
Rozwiązanie bardzo proste mianowicie usuńcie przedmiot religię za szkół . I po problemie .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić