Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Natalia Kurpiewska
|
aktualizacja

Dramatyczne relacje lekarzy walczących z koronawirusem. "Płucko wybuchło”

1
Podziel się:

Jak wynika z informacji money.pl, wyzwaniem dla lekarzy jest nie tylko walka z koronawirusem, ale i niekiedy chińskimi respiratorami. Medycy alarmują o braku instrukcji, długim czasie oczekiwania na serwis i problemach z podstawowymi ustawieniami.

Dramatyczne relacje lekarzy walczących z koronawirusem. "Płucko wybuchło”
Respirator Ambul T7 podczas próby uruchomienia. (Archiwum prywatne)

"Płucko wybuchło” - pisze jeden z lekarzy na zamkniętym forum dla medyków. Podłączył je do respiratora i rozerwało się. Ot tak, po prostu. Wpis przytacza portal money.pl.

Nie było na szczęście prawdziwe płuco, a takie przeznaczone do testów. Respirator pochodził z Agencji Rezerw Materiałowych.

Problematyczne mają być respiratory Ambul T7 od chińskiego producenta Ambulanc (Shenzhen).

Zobacz także: Samochody na wodór w 2021 roku w Polsce. "Emitują czystą parę wodną"

Jeden z medyków na forum lekarskim krytykuje te respiratory.

"Bez kalibracji w serwisie są bezużyteczne, a już tydzień czekamy na wizytę serwisanta. Tu liczy się każda minuta” - czytamy.

Jak informuje money.pl, respiratory Ambul T7 wymagają pierwszego uruchomienia przez serwisanta, nie może tego zrobić lekarz. Tyle że ta informacja miała nie dotrzeć do wszystkich szpitali.

Lekarze sami podejmują się uruchomienia, tzw. kalibracji sprzętu. Nie mają innych respiratorów i czasu do stracenia. A na serwisanta czeka się nawet miesiąc.

- Kalibracja nie powinna mieć miejsca. Respirator powinien być gotowy do użycia po wciśnięciu guzika. Przecież mamy pandemię, tu liczą się sekundy, minuty - mówi dla money.pl Agnieszka, która jest rezydentką anestezjologii. Pod nazwiskiem jednak występować nie chce, podobnie jak inni lekarze.

Firma Anesmed, która dostarczyła sprzęt, przekonuje, że szpitale wiedziały, że do uruchomienia potrzebny jest serwisant, a niektóre placówki miały nawet same odmawiać udziału w szkoleniu z instalacji respiratorów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Ove.
2 lata temu
To nie wirus a CHIMERA....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić