Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Anna Kozińska
|
aktualizacja

Dwa dni do wyborów. Jurek Owsiak zabrał głos

55
Podziel się:

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak na kilka godzin przed ciszą wyborczą zdecydował się napisać o polityce. "Przerażające jest, do czego obecna Polska doprowadziła w ciągu trzech lat!" - ocenił.

Jurek Owsiak skomentował decyzję TSUE
Jurek Owsiak skomentował decyzję TSUE (PAP, Marcin Obara)

"Chcę żyć w Polsce" - tą deklaracją Jurek Owsiak, prezes WOŚP, rozpoczął swój najnowszy facebookowy post. Podzielił się z internautami radością związaną z zakupem karetki do przewozu noworodków dla szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Szybko przeszedł na inny temat.

"Kiedy my przekazywaliśmy karetkę i wędrowaliśmy po oddziałach szpitalnych, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zawiesił przepisy ustawy o Sądzie Najwyższym. Przerażające jest, do czego obecna Polska doprowadziła w ciągu trzech lat! Tak, jak miliony Polaków, w 2003 roku oddałem głos za przyłączeniem Polski do Unii Europejskiej. Tak, jak miliony Polaków, natychmiast po włączeniu się w system unijny poczułem, jak wiele się zmienia w moim życiu i jak wiele się zmieniło chociażby w realizowaniu celów przez Fundację WOŚP" - podkreślił Owsiak.

Zwrócił uwagę na to, co zyskujemy dzięki przynależności do UE.

"Jeżdżąc coraz lepszymi drogami, a później autostradami, wszędzie mijam tablicę z logo Unii Europejskiej, co zawsze jest informacją, że w tym konkretnym miejscu działają jej fundusze. (...) Podczas wielu rozmów usłyszałem, że ludzie, którzy czy to produkują meble, czy uprawiają warzywa na wielką przemysłowa skalę, opierają swoją gospodarczą działalność o cały rynek europejski. Wypaść z niego będzie klęską dla nich i dla ich pracowników" - zaznaczył prezes WOŚP.

Zobacz także: Zobacz także: „Uważam że wszystkie rządy po roku 1989 popychały sprawę naprzód”. Hofman pyta o rząd PiS

Niedzielny wybór

Jak ocenił, przez trzy lata (domyślamy się, ze chodzi o rządy Prawa i Sprawiedliwości) mieliśmy do czynienia ze "spiralami, kłótniami, niechęcią, wrogością wobec UE", która "właśnie daje katastrofalne skutki". "Nie ma mojej, obywatela tego kraju, zgody, aby skwitować to postanowienie jakimkolwiek kolejnym dyskredytującym nas, Polaków, zdaniem czy stwierdzeniem, że mogą sobie postanawiać, a my i tak będziemy robili swoje" - podkreślił Owsiak.

We wpisie nawiązał też do niedzielnych wyborów samorządowych. "Każdy z nas niech w niedzielę wybierze tak, jak uważa najlepiej i każdy z nas niech spojrzy na to, jak dużo wszyscy wspólnie zrobiliśmy. Nie straćmy nawet jednego milimetra wolności, demokracji i budowania naszej dobrej przyszłości. Dzisiejsza decyzja Unii Europejskiej dla mnie jest zatrważająca, ale, jak to zwykle bywa w naszej historii, właśnie w takich sytuacjach potrafimy się zjednoczyć i odgonić czarne chmury, które nad Polskę nadciągają! - podsumował.

Przypomnijmy, że w piątek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazał zawieszenie obowiązywania zaskarżonych przepisów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(55)
CZ-As
4 lata temu
Sprzęt kupiony za pieniądze biednych ludzi,od których ten, mondzioł, podstępnie, często korzystając z usług dzieci, wyprowadził z ich biednego budżetu. Z czego tu się cieszyć ? Te kilkadziesiąt mln jest kroplą w morzu do miliardów przeznaczanych co roku na szpitale,sprzęt medyczny i lekarzy. Jak Tobie Melon się żyje? Dobrze? To wypad do ZK Wronki !
pytania zakaz...
4 lata temu
Resortowe dzieciństwo... jakże ciężkie być musiało... Koledzy na podówrku pytali, czy to Twój tatuś mordował Popiełuszkę? Czy tylko tam pracował...
Górnik
4 lata temu
A ja ciągle mam nadzieję że będziesz rozliczony za swoje przekręty,i trafisz do mamra.
jahwe
4 lata temu
Jerzy ,nawet za komuny "czerwonej " nie Byłeś tak piętnowany jak za "czarnej komuny", ha !
sddgdg
4 lata temu
Pokaż faktury złodzieju!
pmorawski1
4 lata temu
darowałbyś sobie ,ale nie ,,musisz " taka twoja wolność --kazali
owsik
4 lata temu
cenzura o2 trwa
a34
4 lata temu
no, do czego strasznego doprowadziła, ty złoty melonie???
wiec
4 lata temu
kundlizm polityczny
LUC
4 lata temu
DALI MU SLAWE, DALI PIENIADZE TO MA PIAC JAK MU KAZA. SPRZEDAJNE STWORZENIE.
KLOP
4 lata temu
MILIONER OWSIK ZNOWU NADAJE.
HAPPY POLAK
4 lata temu
Wnuk wermachtowca, syn milicjantow, corka SBeka, brat sedziego stalinowskiego, Rusinka, Bucholtz, alkoholik ex Prezio, to sa autorytety POwskie w Polsce. LITOSCI.
OLEY
4 lata temu
Nikt nigdy nie zrobił tyle dobrego dla naszych dzieci , jak Jurek Owsiak!!! Dziękuję Ci Bracie!!!
44
4 lata temu
Owsiak, jak owsik w brzuchu, znalazł klimat w Polsce do dostatniego bytowania i korzysta zeń ile się da. Trochę wydatków na parodiowaną pomoc przynosi efekt całkiem wymierny- wielu młodych ludzi poświęca swój czas w przeświadczeniu że służą społeczeństwu a nie Owsiakowi. A tymczasem. Owsiak z tego dobrze żyje a firma pod szyldem WOŚP prosperuje należycie. Owsiak podobnie jak inni jego pokroju chciałby jeszcze wpływać na politykę i mentorskim tonem próbuję bronić swojej kasty, usiłując pogrążyć rządzących popisuje się kłamstwem. Rosjanie z Polski odeszli ale pozostawili swoich emisariuszy którzy bezkarnie szkalują rząd polski. Prawdziwą pomocą potrzebującym służy Caritas. Czyni to skutecznie i bez rozgłosu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić