Robert Czykiel| 

Emerytura minimalna 2021. Od nowego roku będzie kolejna podwyżka

29

Emerytura minimalna w tym momencie wynosi 1200 zł. W nowym roku będzie podwyżka, ale niewielka. O ile wzrośnie świadczenie?

Emerytura minimalna 2021. Od nowego roku będzie kolejna podwyżka
Od nowego roku podwyżka emerytury minimalnej (money.pl, Rafał Parczewski)

W tym roku wszyscy emeryci dostali trzynastą emeryturę, ale na tym nie koniec. W przyszłym roku osoby, których emerytura nie jest wyższa niż 2400 zł brutto, mają otrzymać czternastą emeryturę.

Wyższa emerytura minimalna w 2021 roku

W 2021 roku szykuje się jeszcze jedna zmiana, która powinna ucieszyć seniorów. Rząd podniesie emeryturę minimalną. Po tegorocznej podwyżce jest to kwota 1200 zł brutto.

Kolejna podwyżka będzie niewielka, bo wyniesie zaledwie 50 zł brutto. Tym samym emerytura minimalna będzie na poziomie 1250 zł brutto. Rząd jednak chce, aby ta kwota stale rosła.

Zobacz także: Oszczędzanie się nie opłaca. Polacy wypłacają pieniądze z banków
- Chcemy, żeby najniższe emerytury, tak jak do tej pory, wzrastały. Szczególnie najbiedniejszym seniorom trzeba pomagać i robimy to konsekwentnie. W tym roku podnieśliśmy minimalną emeryturę do 1200 zł, a w przyszłym będzie to już 1250 zł. Chciałoby się oczywiście więcej, ale możliwości budżetowe są jakie są - mówi w "Super Expressie" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Komu przysługuje emerytura minimalna? Mężczyźni mają ją zapewnioną po 25 latach okresów składkowych i nieskładkowych. W przypadku kobiet jest to 20 lat. Zastrzeżenie jednak jest takie, że okresy nieskładkowe nie mogą przekroczyć 1/3 okresów składkowych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić