Fatalne wieści dla kierowców. To stanie się na stacjach

13

Ostatnie tygodnie upływały pod znakiem obniżek cen benzyny i oleju napędowego. Niestety, teraz pojawiły się kiepskie wieści dla kierowców. Na stacjach dojdzie do kolejnych zmian cen - tym razem pójdą one w górę.

Fatalne wieści dla kierowców. To stanie się na stacjach
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Ostatnimi czasy kierowcy mogli skorzystać z nieco niższych cen na stacjach paliw. Oczywiście do poziomu sprzed wojny w Ukrainie nadal było daleko, ale pojawiła się szansa na to, by trochę zaoszczędzić.

Niestety, teraz znów nadciągają podwyżki. - Na przełomie maja i czerwca spodziewamy się wzrostu średnich cen benzyny i diesla na stacjach, choć kluczowe dla dalszego kierunku zmian będą zmiany na rynku ropy - przekazali Urszula Cieślak i Rafał Zywert, analitycy BM Reflex, których cytuje "Fakt".

Reflex podkreśla, że podwyżki w hurcie znajdują w końcu odzwierciedlenie na stacjach paliw. - To oznacza, że po raz pierwszy od pięciu tygodni obserwujemy wzrost cen benzyny detalu, a w przypadku oleju napędowego ostatnie podwyżki cen na stacjach miały miejsce w styczniu tego roku - dodają eksperci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kupili prawie stuletni dom, urządzają go po kawałku. "Decyzję podjęliśmy w pięć minut"

Ceny paliw. Znów będzie drożej. Dlaczego?

Na wyhamowanie obniżek cen paliw uwagę zwracają również analitycy e-petrol. Co jest przyczyną takiej sytuacji?

Sugestie poprawy popytu w drugiej połowie roku słychać coraz częściej wśród analityków rynku surowcowego. Wpływać na to może pobudzenie aktywności przemysłowej w Chinach czy początek sezonu wyjazdowego w Stanach Zjednoczonych - spostrzegają Jakub Bogucki oraz Grzegorz Maziak.
Wydaje się zatem mocno prawdopodobne, że wyższe ceny na świecie - a w konsekwencji także i w Polsce - mogą niebawem stać się faktem - dodają.

Eksperci zauważyli też, że w mijającym tygodniu notowania ropy na giełdzie w Londynie zbliżyły się do poziomu 80 dol. za baryłkę. Taki pułap po raz ostatni osiągnęły na początku maja.

Ile będziemy płacić za paliwo na początku czerwca? Oto prognozowane ceny:

  • benzyna Pb95 - 6,48-6,60 zł/l
  • benzyna Pb98 - 7,06-7,18 zł
  • olej napędowy - 6,06-6,19 zł/l
  • autogaz - 2,95-3,03 zł/l
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić