Greenpeace uderza w Morawieckiego. "Czas wziąć odpowiedzialność"

343

Mateusz Morawiecki gościł w czwartek na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład produkcyjny Pepsi. Premier stwierdził, że fabryka będzie przyjazna dla środowiska. Na te słowa z oburzeniem zareagował polski oddział Greenpeace.

Greenpeace uderza w Morawieckiego. "Czas wziąć odpowiedzialność"
Premier Mateusz Morawiecki podziękował amerykańskim inwestorom za zaufanie (KPRM)

W miejscowości Święte (woj. dolnośląskie) powstanie nowy zakład firmy PepsiCo. Na miejscu pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Podziękował amerykańskim inwestorom za zaufanie, jakim darzą Polskę.

Dziękuję całemu zespołowi PepsiCo za to, co robi. Jest to ważne, że tak przyjazne dla środowiska, wielkie inwestycje amerykańskie są lokowane w Polsce – powiedział premier.

Morawiecki dziękuje, Greenpeace ostro reaguje

Słowa Morawieckiego wywołały oburzenie aktywistów ekologicznych. Bez komentarza nie pozostawił ich polski oddział Greenpeace. Podkreślono, że amerykańska firma jest na drugim na świecie producentem plastiku.

Robienie z planety wysypiska plastikowych śmieci nie jest w żadnym stopniu dla środowiska przyjazne. Panie premierze już czas, by korporacje wzięły odpowiedzialność za plastikowe śmieci, którymi nas zalewają! – czytamy we wpisie Greenpeace Polska w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Amerykańska fabryka w Polsce. Będą produkować chipsy

Prace nad fabryką mają zakończyć się w 31 grudnia 2022 roku. W zakładzie produkowane będą chipsy Frito Lay (należące do PepsiCo). Fabrykę wybuduje polski Budimex, który podpisał już umowę z amerykańskim gigantem.

Obejrzyj także: PepsiCo w walce o Bakalland? Moczulski: „Nie potwierdzam”

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić