BOB| 

Ile zarabia Tusk? Złapiesz się za głowę

980

Platforma Obywatelska nic nie płaci swojemu nowemu przewodniczącemu. Donald Tusk jednak na razie nie ma prawa narzekać. Co miesiąc na jego konto wpływają dziesiątki tysięcy, wiemy skąd.

Ile zarabia Tusk? Złapiesz się za głowę
Znamy zarobki Donalda Tuska (AKPA, Engelbrecht)

Donald Tusk wrócił do polskiej polityki i od razu zrobiło się w niej bardzo gorąco. Nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej jest prześwietlany przez media z każdej strony. Ostatnio tematem numer jeden była praca jego syna, a teraz przyszedł czas na zarobki lidera PO.

Ile zarabia Donald Tusk?

Nad sprawą pochylił się "Fakt". Od razu należy podkreślić, że PO nie płaci swoim przewodniczącym i w tej chwili nic się nie zmieniło. Donald Tusk jednak z głodu nie umrze, bo "fortuna wciąż kapie mu z Unii', jak pisze tabloid.

Czas na konkrety. Ile zarabia Donald Tusk? To około 30 tys. zł pensji za bycie szefem Europejskiej Partii Ludowej. Do tego dochodzi 40 tys. zł w formie odprawy za to, że był szefem Rady Europejskiej.

Niebawem jednak pieniądze z Unii Europejskiej przestaną być wypłacane. Dlatego w PO trwają rozmowy, aby Tuskowi zapewnić wynagrodzenie.

- Wynagrodzenie za pracę każdemu się należy. Co do honorarium, jakie Donald Tusk ma otrzymać, jest to zapewne omawiane na poziomie zarządu. W tej chwili trudno mi określić, jaka dokładnie miałaby być to kwota - mówi posłanka Izabela Leszczyna.

Także Sławomir Neumann potwierdził w "Fakcie", że nowy przewodniczący Platformy niebawem może dostawać pensję.

Zobacz także: Donald Tusk odpowiada na pytanie o nepotyzm. Dziennikarz TVP Info zgaszony
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić