Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. KRO
|

Komornik chciał zlicytować jej działkę. Bo nazywa się tak samo, jak dłużniczka

11
Podziel się:

Ma na imię Małgorzata, tak samo jak zadłużona. Zgadzają się też imiona ich rodziców. To wystarczyło komornikowi, aby wystawił na licytację działkę i las należące do kobiety, o czym "dłużniczka" dowiedziała się z ogłoszenia.

Komornik chciał zlicytować jej działkę. Bo nazywa się tak samo, jak dłużniczka
Komornik pomylił panią Małgorzatę z dłużniczką. Teraz chce zlicytować jej działkę i las (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

Komornik pomylił panią Małgorzatę z dłużniczką. Kobieta dowiedziała się o swoim nieszczęściu pod koniec sierpnia, jak odwiedziła urząd - pisze tvn24.pl.

Te same personalia

- Przyszłam do urzędu gminy, żeby złożyć wniosek o zwrot akcyzy paliwowej. Jedna z urzędniczek zapytała, co się stało, bo komornik ogłosił już drugą licytację moich, liczących 3,5 hektara, działek. Kiedy pokazała mi, wiszącą na tablicy ogłoszeń informację, byłam w szoku. Okazało się, że komornik zajął mi dwa pola i las - opowiada serwisowi poszkodowana.

Pierwsza licytacja z kwietnia zakończyła się fiaskiem. Druga natomiast miała odbyć się 10 września.

Jak taka pomyłka jest w ogóle możliwa? Otóż komornika zwiodły te same personalia kobiet i imiona rodziców. Pani Małgorzata, dopóki w lipcu nie wyszła drugi raz za mąż i zmieniła nazwisko, nazywała się dokładnie tak samo, jak zadłużona.

Komornik: mogę tylko przeprosić

Pani Małgorzata natychmiast chciała wyjaśnić sprawę. Kiedy poinformowała komornika o pomyłce, ten odparował, że może jedynie przeprosić i umorzyć postępowanie.

- Jak można tak potraktować człowieka, który nigdy nie miał żadnych długów? Przecież, zanim się komuś zajmie mienie, wszystko powinno być skrupulatnie sprawdzane. Usłyszałam od komornika, że w aktach notarialnych nie było numeru PESEL. Owszem nie było, bo działki przekazali mi rodzice przeszło 29 lat temu. Komornik mógł jednak poprosić starostwo o wgląd do ewidencji gruntów. Tam PESEL jest podany - mówi pani Małgorzata, cytowana przez tvn24.pl.

Dziennikarze ustalili, że biegły sądowy nigdy nie wystąpił do starostwa o udostępnienie numeru PESEL. Komornik przy Sądzie Rejonowym w Puławach Tomasz Piłat powiedział tvn24.pl, że nie było podstaw do przypuszczenia, że w tym przypadku chodzi o dwie inne kobiety. Nadmienić trzeba, że obie panie Małgorzaty się nie znają, a ich los splótł się w wyniku pomyłki komornika.

To kolejna pomyłka komorników

Pomyłki komorników druzgoczące w skutkach nie są niczym nowym. Swego czasu głośno było o sprawie rolnika, któremu odebrano i zlicytowano ciągnik, mimo że nic nikomu nie był winny.

Po siedmiu latach poszkodowany doczekał się sprawiedliwości. Sąd zdecydował, że komornik i asesor muszą zapłacić rolnikowi ponad 46 tys. zł zadośćuczynienia.

Zobacz także: Raty kredytów w górę. RPP podniosła stopy procentowe. Ekspert wylicza kwoty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Bieda
9 miesięcy temu
Komornicy to odpadki z palestry. Obywatel 0 też powinien tam się znaleźć, a nie na górce.
Stermik
12 miesięcy temu
Strzelać do kom ników bez ostrzeżenia. To ich nauczy uczciwej pracy.
G34
12 miesięcy temu
komornik powinien odpowiadać za pomyłki 20-krotnością zajmowanego majątku. Wtedy ci psychole zaczęliby może przykładać się do swojej pracy. Sprawdzenie personaliów jest jego zasr..nym obowiązkiem, właściwie jednym z głównych formalnych obowiązków, bo poza straszeniem ludzi zbirami komornik nie ma wiele więcej do zrobienia.
lexus
12 miesięcy temu
Niech się cieszy że się wyjaśniło. Cebulacy mają bardzo niską samoocene i wystarczy tylko takiego dotknąć już żąda przeprosin na kolanach, rekompensaty za utracone szczęście, dopłaty do życia i zwrotu nadpłaty podatków. Co za babsko, jeszcze trochę i przekroczy linie której nie powinna. Sa historie, że komornik zlicytował niewinnego i nawet sąd nie przywrócił sprawy do stanu poprzedniego. To jest polska nie ameryka. Choć tam za oceanem jest podobnie.
Karburator
12 miesięcy temu
Moja mama miała podobny problem . Zadłużony miał identyczny PESEL jak mama . Dla komornika było nieważne że imię nazwisko i płeć się nie zgadza . Cyferki były najważniejsze . Sprawa ciągnęła się prawie dwa lata .
Xxx
12 miesięcy temu
Wszystko możliwe w tym KRAJU !!!wstyd za ten KRAJ !!
Gość
12 miesięcy temu
Moim zdaniem za takie pomyłki komornik i całe jego biuro powinni niezwłocznie ponosić konsekwencje karne może wówczas przyłożyli by się solidnie do wykonywania swoich obowiązków.
andrea
12 miesięcy temu
Ich nic nie interesuje tylko pieniądze,zliczytują wszystkich i wszystko nawet swoje rodziny.Pora zrobić z tym porządek.
POLA
12 miesięcy temu
Zakaz wykonywania zawodu i nakaz kupna nowego ciagnika dla poszkodowanego.
Rety
12 miesięcy temu
Odmawiajmy nowennę pompejańską w intencji zmiany sytuacji światowej, odzyskania przez ludzi wolności, pokoju. Bądźmy wdzięczni za to, co dał nam Bóg i odwdzięczmy się Mu, każdym drobnym gestem zmieniając świat na lepsze. Tam gdzie miłość nie ma miejsca na ciemność.
Tupak
12 miesięcy temu
Pozbawić go prawa do wykonywania zawodu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić