Koszmarna prognoza ekspertów. Kolejne restauracje znikną z mapy Polski?

53

Koronawirus mocno dał się we znaki branży gastronomicznej. Restauracje przez długi czas mogły serwować posiłki wyłącznie na wynos. Teraz to się zmieniło, ale mimo to upaść mogą kolejne lokale.

Koszmarna prognoza ekspertów. Kolejne restauracje znikną z mapy Polski?
Wiele restauracji zniknie z mapy Polski? (Pixabay)

Od 15 maja możliwe jest działanie gastronomii na powietrzu. W sobotę natomiast pozwolono na przyjmowanie gości wewnątrz lokali. Trzeba tylko pamiętać o przestrzeganiu ograniczeń.

Po otwarciu ogródków weekendy w restauracjach wyglądały bardzo obiecująco, wciąż jednak w ciągu tygodnia ruch nie jest duży, więc przychody nie pokrywają nawet kosztów restauratorów - przekazał w rozmowie z PAP Sławomir Grzyb z Izby Gospodarczej Gastronomii Polski.

Pandemia doprowadziła do upadłości około 15 proc. lokali. Branża gastronomiczna wierzy w to, że najgorsze ma już za sobą i kolejnych zamknięć nie będzie.

Restauracje nadal będą upadać?

W trakcie lockdownu restauracje upadały ze względu na brak odpowiedniego wsparcia. Czy po odmrożeniu grono zamkniętych lokalów może się zwiększyć?

Jeśli rząd nie rozszerzy pomocy i nie zwiększy na nią nakładów, do końca roku może zniknąć kolejne 15 proc. restauracji - przewiduje Sławomir Grzyb.
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić