Ksiądz załamany wysokimi rachunkami za gaz i prąd. "Makabra"

32

Ksiądz Daniel Wachowiak jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Duchowny w ostatnim swoim wpisie na Twitterze poruszył popularny ostatnio temat podwyżek cen prądu i gazu. Jak się okazuje, gigantyczne rachunki nie ominęły także księży. "Makabra" - ocenił duchowny.

Ksiądz załamany wysokimi rachunkami za gaz i prąd. "Makabra"
Podwyżki cen gazu i prądu nie ominęły plebanii. (YouTube, Twitter)

Ogromne podwyżki cen prądu i gazu odczuły gospodarstwa domowe, ale przede wszystkim firmy, a nawet plebanie. Jak informuje na Twitterze, ks. Daniel Wachowiak z kościoła pw. NMP Wniebowziętej w Piłce bardzo wielu duchownych boryka się obecnie z gigantycznymi rachunkami.

Duchowny zamieścił fragment prośby (prawdopodobnie wywieszonej w kościele) o zbiórkę pieniędzy na rachunki za gaz i prąd. "Polecamy też uprzejmie naszą comiesięczną zbiórkę. Przeznaczymy ją na zapłatę faktury za prąd (7700 zł). W miniony czwartek otrzymaliśmy fakturę za gaz za dwa miesiące (17 780 zł). Zatroszczmy się o tę naszą wspólną sprawę, jak nas stać" - czytamy na opublikowanej kartce.

Bardzo wielu księży boryka się z takimi rachunkami. Prywatne mieszkanie księży, gdzie obok znajdują się m.in. salki katechetyczne, w rozliczeniach traktowane jest nie jak podmiot indywidualny. Makabra - informuje ks. Wachowiak.

Jeden z internautów radzi księdzu, by złożyć wniosek, gdyż kościoły i inne związki wyznaniowe mogą skorzystać z ochrony taryfowej oraz niższych cen gazu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Jak zaoszczędzić na prądzie. Ekspert radzi
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić