aktualizacja 

Lidl szuka rąk do pracy. Na początek dają 5150 zł

327

Sieć sklepów Lidl w Polsce wciąż się rozrasta. Właśnie ogłoszono, że popularna sieć marketów poszukuje do pracy kolejnych ośmiuset osób i oferuje atrakcyjne wynagrodzenia. To ma być wyróżnik niemieckiego dyskontu na polskim rynku. Ile będzie można zarobić pracując w Lidlu?

Lidl szuka rąk do pracy. Na początek dają 5150 zł
Sieć sklepów Lidl wciąż zatrudnia w Polsce. Poszukiwani są fachowcy w różnych dziedzinach (GETTY, SOPA Images)

Rywalizacja dyskontów o klientów i pracowników na polskim rynku trwa w najlepsze. Lidl właśnie ogłosił, że poszukuje ośmiuset pracowników.

Jak przyznała w rozmowie z portalem "Puls HR" Marta Florczak, dyskont zamierza konkurować z innymi sklepami w Polsce bardzo atrakcyjnymi wynagrodzeniami dla pracowników.

Lidl od dawna ujawnia płace pracowników na poszczególnych stanowiskach i chce być na polskim podwórku liderem pod tym względem. Co ciekawe, tylko w zeszłym roku dyskont zatrudnił nad Wisłą 2700 pracowników. Ale to nie koniec ofensywy niemieckiej sieci, która cały czas się rozrasta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kryzys w Niemczech. Gospodarka pogrąża się w recesji

Kogo poszukuje do pracy sieć sklepów Lidl?

Lista rekrutowanych specjalistów jest długa. Począwszy od menedżerów, aż po szeregowych pracowników. Zatrudnienie znajdą pracownicy sklepów i magazynów.

Manager sklepu, zastępca managera sklepu, pracownik sklepu, pracownik magazynu, kierownik zespołu ds. finansów, specjalista ds. asortymentu, referent ds. kadr i płac - to niektóre stanowiska, które oferuje dyskont.

Obecnie, zgodnie z danymi podawanymi przez sieć, w Polsce zatrudnia 27 tysięcy pracowników. W Polsce jest ponad 850 sklepów Lidla, do końca roku ma ich być już 900.

Ile można zarobić w sklepach Lidl w Polsce?

Osoby zatrudnione w sklepach Lidl Polska zarabiają na początek od 4200 do 5150 złotych brutto.

Po roku pracy od 4400 do 5350 złotych brutto, a po dwóch latach od 4600 do 5600 złotych brutto. Chodzi oczywiście o szeregowych pracowników sklepów, inne stawki obowiązują w magazynach sieci.

Menedżerowie mają wyższe pobory, na początek otrzymują oni od 6700 do 7000 złotych brutto, w kolejnym roku pracy od 7000 do 7400 złotych brutto, a po dwóch latach od 7800 do 8300 złotych brutto. Każdemu z nich przysługuje również samochód służbowy - informuje Marta Florczak.

Jak zaznaczają przedstawiciele Lidla, te stawki uwzględniają już podwyżki, które wprowadzono 1 stycznia 2023 roku.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić