Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. KRO
|

Linie lotnicze będą sprawdzać wagę swoich pasażerów. Zmiany już niedługo

60
Podziel się:

Pasażerowie amerykańskich linii lotniczych powinni wkrótce przygotować się na to, że przewoźnik sprawdzi wagę nie tylko wagę bagażu, ale i ich samych. Organ nadzoru lotniczego chce zaktualizować dane o "przeciętnej wadze pasażerów".

Linie lotnicze będą sprawdzać wagę swoich pasażerów. Zmiany już niedługo
Linie lotnicze w USA będą ważyć swoich pasażerów. Nakazał to organ nadzoru lotniczego. (Unsplash.com, Suhyeon Choi)

Spore zmiany nadchodzą na amerykańskich lotniskach. Linie lotnicze będą musiały oszacować wagę swoich pasażerów. Jak informuje portal Airinsight.com, zmiany na przewoźnikach wymusza Federalna Administracja Lotnictwa (FAA), czyli organ nadzoru lotniczego w USA.

Wszystko to przez to, że średnia waga obywateli USA rośnie. Według danych agencji rządowej National Center for Health Statistics 30 proc. dorosłych powyżej 20 lat (ponad 60 milionów osób) zmaga się z otyłością.

FAA chce zaktualizować dane o "przeciętnej wadze pasażerów". To oznacza, że linie lotnicze będą musiały sprawdzić wagę pasażerów i członków załogi, jak i również wagę ich bagażu podręcznego.

Zobacz także: Stać nas na podwyższenie drugiego progu podatkowego? Ekonomista wylicza

Organ zakłada, że pasażerowie... będą ważeni na lotnisku. Inną opcją będzie wypełnienie ankiety przez klientów linii lotniczych.

Osoby będą wybierane do badania losowo lub też dobrowolnie będą mogli się do nich zgłosić. W dokumencie jednak podkreślono, że pasażer powinien mieć możliwość odmówienia udziału w badaniu. W takim wypadku przewoźnik nie powinien w żaden sposób szacować jego wagi.

Niezależnie od wybranej przez przewoźnika metody - czyli ważenia lub ankiety - FAA nakazuje mu ochronę prywatności pasażerów. Dane dotyczące wagi poszczególnych osób nie powinny zostać udostępnione opinii publicznej.

Zmienią się również wytyczne co do dopuszczalnej wagi dorosłych pasażerów i ich bagażu podręcznego. Portal Airinsight.com zwraca uwagę, że według obecnych standardów przeciętna waga pasażera i jego bagażu latem wynosi 170 funtów (ok. 76,5 kg), a zimą - 175 funtów (ok. 78,8 kg).

Po zmianach średnia waga wzrośnie o 12 proc. Wyniesie 190 funtów latem (ok. 85,5 kg) i 195 funtów zimą (ok. 87,8 kg).

Zmiany oznaczają, że zmniejszy się liczba foteli w samolotach. Trzeba będzie zmniejszyć liczbę dostępnych miejsc, aby nie przekroczyć wytycznych dotyczących maksymalnej wagi osób i bagażu, jaką może pomieścić jedna maszyna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Babcia
rok temu
Powinno sie placic bilet za wage, a nie "oczy", A nie taki adm bilet za 50 kg i 150 kg
Bart
rok temu
No po prostu koń by się uśmiał
ZiC
rok temu
I bardzo dobrze. Gdyby tak każdy wracał ze stratą paru kilo, byłoby nas mniej coraz...
ZiC
rok temu
I bardzo dobrze. Gdyby tak każdy wracał ze stratą paru kilo, byłoby nas mniej coraz...
oki
rok temu
Najwyższy czas
Cripl
rok temu
Wiem znam. Wsiadasz do samoltu i widzisz 150 osob po 150 kg. Nie mieszcza sie na fotelach. Zala drove jadza i pija wszystko co slodkie. Kibel okupuja. Zostawia syf w sraczu i po sobie przy fotelach. O kim pisze?
Crazy
rok temu
USA - reklamy w TV co 8 minut, skutek koncentracja dzieci jest na malks 8 minut. Polowe reklam jedzenie, McD, KFC itd reszta reklam jak sie odchudzac.
jerry
rok temu
Słusznie, w efekcie niech spocony, sapiący i rozlany poza obręb fotela kaszalot niech będzie zmuszony dwóch miejsc!
Krysia 70 lat
rok temu
Mój mąż zjada za trzech i chudy może lecieć do dzieci w USA ja zostaję w domu
Fakt
rok temu
Podatek cukrowy nie taki zly pomysl.Jedyne cco mi sie podoba w tej partii
ABC
rok temu
Nie tylko chodzi o otyłość. Ludzie są więksi ( wyżsi ) niż kiedyś i wazą więcej. Była katastrofa samolotu z powracającymi z misji żołnierzami. Okazało się, że rośli mężczyźni w raz ze sprzętem ważyli więcej niż norma brana do wyliczenia wagi samolotu i nastąpiła katastrofa.
Grubasy!
rok temu
miejcie się na baczności|!
bike
rok temu
POwinni wprowadzić taki przepis w POlsce. Wszyscy co mają nadwagę płacą dodatkowy podatek za każdy kg wagi. Zaś wsiadając do pociągu, autobusu lub samolotu, jeśli ważysz więcej niż przeciętnie, to musisz kupić 2 bilety, a nie jeden.
Ayk..
rok temu
Nareszcie bo miałem wątpliwą przyjemność siedzieć pomiędzy dwiema turbo-lalami które przez trzy godziny lotu zjadły drugie tyle ile ważyły. Jak one nabierały powietrza to ja musiałem być na wydechu. Zapewne chore na cole i ziemniaki ale to już ich spawa zdrowotna.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić