Sonia Stępień
Sonia Stępień| 

Okrutna i krwawa rozrywka w RPA. Alarmujące dane WWF

150

Brytyjski łowca trofeów zachęca swoich klientów do podróży do RPA, by polować na zagrożone wyginięciem gatunki. Zapewnia, że podczas kryzysu związanego z COVID-19, zwierząt do odstrzału jest bardzo dużo.

Okrutna i krwawa rozrywka w RPA. Alarmujące dane WWF
Brytyjski łowca namawia do polowania na zagrożone zwierzęta. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, Nicolas Deloche)

Łowca zachęca do zabijania zagrożonych zwierząt

Carl Knight z Epsom w Surrey, właściciel Take Aim Safari w Johannesburgu i Zimbabwe, wysłał biuletyn e-mailowy do 3000 klientów na całym świecie, zachęcając ich do wzięcia udziału w okrutnej, krwawej rozrywce. Łowca nakładania do podróży do Republiki Południowej Afryki i polowania na dzikie zwierzęta.

Jest dużo słoni, bawołów, hipopotamów i krokodyli. Tereny są wypoczęte, ruch zwierząt jest fantastyczny. Mam dostępny limit dużych kotów: lamparta i lwa oraz samców słonia w bezkonkurencyjnych cenach - pisze Knight w mailu

Pomimo twierdzeń Knighta o "obfitości" zwierząt, obecnie na wolności żyje jedynie około 415 000 słoni afrykańskich, a gatunek ten jest zagrożony wyginięciem. Według World Wildlife Foundation, na wolności pozostało tylko 20 000 afrykańskich lwów, a ich liczba spadła z powodu polowań o ponad 40 proc. w ciągu ostatnich trzech pokoleń.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Carl Knight sprzedaje lukratywne polowania na zagrożone zwierzęta, aby zarobić na siebie i wywołać chory uśmiech na twarzach tych, którzy lubią zabijać zwierzęta dla zabawy - napisał na Twitterze Eduardo Goncalves, założyciel Campaign To Ban Trophy Hunting

Klienci firmy łowieckiej płacą 10 000 funtów za zabicie słonia i 14 500 za zabicie lwa, plus opłaty za polowanie - donosi Sunday People. Na swojej stronie internetowej Knight pisze:

Polowałem na RPA i Zimbabwe intensywnie przez ostatnie 38 lat. Take Aim Safaris jest liderem na rynku safari z doświadczeniem obejmującym ponad 11 lat pełnoetatowej pracy w branży łowieckiej, która do chwili obecnej zarezerwowała i/lub przeprowadziła ponad 400 polowań na grubego zwierza.

Obecnie bezpośrednie podróże z Republiki Południowej Afryki do Wielkiej Brytanii są zabronione. Tylko obywatele brytyjscy i irlandzcy mogą wjechać do Wielkiej Brytanii z RPA , po czym muszą poddać się 10-dniowej izolacji.

To szczyt nieodpowiedzialności podczas pandemii i kiedy południowoafrykański wariant wirusa jest poddawany intensywnym testom. To jest złe na tak wielu poziomach - działanie Knighta skomentowała posłanka brytyjskiej Partii Pracy, Rupa Huq
Zobacz także: Tragiczny finał polowania. Nagranie z Afryki
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić