Małgorzata Duży| 

Mama Quentina Tarantino przerywa milczenie. Komentuje przykre słowa syna

61

Quentin Tarantino w młodości obiecał sobie, że jeśli zostanie sławny i bogaty, nigdy nie podzieli się z fortuną matką, która go nie wspierała. Obietnicy dotrzymał. Co na to mama?

Mama Quentina Tarantino przerywa milczenie. Komentuje przykre słowa syna
Matka Quentina Tarantino odniosła się do przykrych słów syna (Getty Images)

Matka Quentina Tarantino, Connie Zastoupil, powiedziała, że "wspiera swojego syna" i jest z niego dumna. Udzieliła tej wypowiedzi po wywiadzie, w którym Tarantino przyznał, że za młodu obiecał sobie, że jeśli zostanie sławny i bogaty, to nie podzieli się fortuną z matką.

Poprzysiągł sobie to ze względu na brak wsparcia ze strony jego matki, kiedy był młody. Mama nie rozumiała jego pociągu do pisarstwa i razem z nauczycielami naciskała na to, aby Tarantino wziął się za naukę w szkole.

Reżyser przywołuje wspomnienia, w których jego matka wypowiadała się ironicznie na temat jego "małej kariery pisarskiej". Choć zapowiadała jej rychły koniec, Tarantino odniósł ogromny sukces. To, co obiecał sobie, będąc dzieckiem, nie uległo jednak zmianie.

Nie ma domu, nie ma cadillaca, nie ma wakacji. To są konsekwencje sarkastycznego tonu, konsekwencje słów, które ranią dzieci, konsekwencje zniechęcania dzieci do spraw, które mają dla nich ogromne znaczenie - powiedział Tarantino.

W odpowiedzi matka udzieliła wywiadu dla USA Today, w którym zarzeka, że jej syn ma jej miłość i wsparcie niezależnie od okoliczności. "Wspieram mojego syna Quentina. Jestem z niego dumna i go kocham, poza tym zakłada on już swoją rodzinę. To były dla mnie wspaniałe wieści, niezapomniane przeżycia — tańczyć na jego weselu i dowiedzieć się o narodzinach mojego wnuka Leo" - powiedziała Connie.

Dodała również, że łatwo komentującym wywiad ją oceniać, "nakręcać całą sprawę bez zaznajomienia się z pełnym kontekstem". Nie chciała jednak udzielać komentarza w tej sprawie, podkreślając, że "nie zamierza uczestniczyć w tym medialnym szaleństwie".

Zobacz także: Niezwykła mapa granicy Układu Słonecznego. Czegoś takiego jeszcze nie było
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić