Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|
aktualizacja

Prześwietleni. Dziennikarze ujawniają, jakim majątkiem dysponują Ziobro i jego żona

72
Podziel się:

Dziennikarze Wirtualnej Polski Patryk Słowik oraz Szymon Jadczak prześwietlili majątek Zbigniewa Ziobry i jego żony Patrycji Koteckiej-Ziobry. Ujawnili, że ich nieruchomości są warte 5 mln zł. Małżeństwo próbowało zablokować publikację artykułu dotyczącego ich majątku.

Prześwietleni. Dziennikarze ujawniają, jakim majątkiem dysponują Ziobro i jego żona
Dziennikarze ujawnili majątek Ziobry i jego żony (Getty Images, Beata Zawrzel)

Dziennikarze Wirtualnej Polski w cyklu o majątkach polityków i innych osób publicznych postanowili prześwietlić sytuację finansową Zbigniewa Ziobry i jego żony Patrycji Koteckiej-Ziobry. Z ostatniego oświadczenia majątkowego złożonego w kwietniu wynika, że Ziobro, który pełni funkcje ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego, posła i członka Krajowej Rady Sądownictwa, zarobił w 2020 r. 290 868,38 zł.

Z kolei jego żona, Patrycja Kotecka-Ziobro, od marca 2020 r. jest członkiem zarządu LINK4, firmy ubezpieczeniowej należącej do Grupy PZU, kontrolowanej przez Skarb Państwa. Nie jest jasne, ile zarabia.

Gdy Kotecka awansowała z dyrektorki marketingu, spółka podkreśliła w komunikacie, że "na prośbę nowo powołanej członkini Zarządu jej wynagrodzenie pomimo awansu pozostanie bez zmian". Z informacji złożonej przez firmę ubezpieczeniową w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że zarząd, w którym znajdują się trzy osoby, otrzymał w ubiegłym roku ponad 3 mln zł wynagrodzenia.

Zbigniew Ziobro i jego żona posiadają również liczne nieruchomości. Z ustaleń WP wynika, że mają jeden dom, trzy mieszkania, udziały w kolejnych dwóch mieszkaniach oraz kilkadziesiąt tysięcy metrów lasów oraz terenów rolnych.

Minister sprawiedliwości i jego małżonka cały swój majątek posiadają osobno, w żadnej z ksiąg wieczystych nie występują razem. Dziennikarze wyliczyli, że Zbigniew Ziobro zgromadził w nieruchomościach ok. 3 mln zł, a jego żona 2 mln zł, co daje w sumie 5 mln zł.

W odróżnieniu od innych opisywanych polityków minister Zbigniew Ziobro i jego żona nie dokonywali żadnych zmian w statusie prawnym małżeństwa po jego zawarciu. W ramach obowiązującego prawa zawierając małżeństwo Państwo Ziobro od początku zdecydowali się na relacje na zasadach odrębności majątkowej. Wynikało to z decyzji małżonki, która chciała zachować niezależność w sferze majątkowej - wyjaśnia Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro i jego żona próbowali zablokować publikację artykułu na WP

Dziennikarze WP Patryk Słowik i Szymon Jadczak wysłali pytania dotyczące majątku małżeństwa oraz prośbę o kontakt do Ministerstwa Sprawiedliwości oraz do LINK4. Godzinę po wysłaniu wiadomości do spółki do dziennikarzy zadzwonił wiceminister polskiego rządu z Solidarnej Polski, który zapytał, czego potrzebują od Koteckiej-Ziobro. Ona sama nie odpowiedziała na pytania i nie odebrała telefonu.

Zaczęła za to kontaktować się z innymi przedstawicielami WP i próbować wpłynąć na publikację. W przesyłanych wiadomościach zarzuciła nam nękanie i stwierdziła, że będzie musiała powiadomić o naszych działaniach policję. Do różnych pracowników WP zaczęły docierać sygnały nawet o tym, że jeden z nas rzekomo usiłował sforsować kilkumetrowe ogrodzenie i włamać się na teren jednej z posesji, co wzbudziło w Ziobrach obawy o nasze intencje. Odpisał nam również rzecznik prasowy LINK4. Jego odpowiedź także można było odebrać jako próbę wywarcia presji w celu zaniechania publikacji - czytamy w artykule.

Zobacz także: Zarobki Jacka Kurskiego ujawnione. Komentarz posła Solidarnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
Górnik
rok temu
Pasowałoby wam żeby ubogi?Ważne jest to że jet skuteczny.
Ton8c
rok temu
Czekam kiedy tych złodziei w końcu rozliczą i posadzą .
woow
rok temu
kilkanaście tys. terenów rolnych. szok i niedowierzanie . zwykły rolnik ma 1mln. terenów rolnych czyli 100hektarów
robol
rok temu
tylko 100 000 w akcje i po roku 250 000 ale to jest zysk i tyle lewacy do pracy ha ha ha
Aga
rok temu
Nie chodzę do kościoła. Nie wiem czy wierzę w Boga. Ale wierzę w ludzkie dobro i pomoc. Miloszek Małysa siepomaga Ratujcie dziecko przed śmiercią Nie minusujcie tylko udostępniajcie Każda pomoc się liczy Empatii Rodacy
Ala
rok temu
gdyby mial polskie pochodzenie moze bylby uczciwszy a tak ...
edi
rok temu
Ziobro wykazal sie sluzalczoscia i nieuczciwoscia.Na tym stanowisku nie powinno byc polityka.
FBI
rok temu
Jak przeswietlili to prawdziwe czy podroba te miliony
Zdzich
rok temu
Nie jest ważne ile mają. Liczy się, że są nienasyceni i gotowi odebrać ludziom wszystko co im jeszcze zostało.
pancernik
rok temu
Oj się Banaś za was weźmie, oj się weźmie.
Zoro
rok temu
Ciekawe ile ma tusk?
zyzyby
rok temu
zapewne chlopczyk sie ziobro poplakal bo wiadomo ze robia przekrety i oszukuja ludzi ,podatnikow
POLSKA DOJNA
rok temu
Prawdą jest ,że Donald Tusk dorobił się jako Przewodniczący Rady Europy majątku ale...na jego pensje zrzucali się wszyscy Europejczycy a na wynagrodzenia orłów z jedynie słusznej partii POLACY !!!
arek
rok temu
Co głowa to głowa.Jak Steve Jobs !!Nie ???????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić