o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Prześwietleni. Dziennikarze ujawniają, jakim majątkiem dysponują Ziobro i jego żona

72
Podziel się

Dziennikarze Wirtualnej Polski Patryk Słowik oraz Szymon Jadczak prześwietlili majątek Zbigniewa Ziobry i jego żony Patrycji Koteckiej-Ziobry. Ujawnili, że ich nieruchomości są warte 5 mln zł. Małżeństwo próbowało zablokować publikację artykułu dotyczącego ich majątku.

Prześwietleni. Dziennikarze ujawniają, jakim majątkiem dysponują Ziobro i jego żona
Dziennikarze ujawnili majątek Ziobry i jego żony (Getty Images, Beata Zawrzel)
bESpskgl

Dziennikarze Wirtualnej Polski w cyklu o majątkach polityków i innych osób publicznych postanowili prześwietlić sytuację finansową Zbigniewa Ziobry i jego żony Patrycji Koteckiej-Ziobry. Z ostatniego oświadczenia majątkowego złożonego w kwietniu wynika, że Ziobro, który pełni funkcje ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego, posła i członka Krajowej Rady Sądownictwa, zarobił w 2020 r. 290 868,38 zł.

Z kolei jego żona, Patrycja Kotecka-Ziobro, od marca 2020 r. jest członkiem zarządu LINK4, firmy ubezpieczeniowej należącej do Grupy PZU, kontrolowanej przez Skarb Państwa. Nie jest jasne, ile zarabia.

bESpskgn

Gdy Kotecka awansowała z dyrektorki marketingu, spółka podkreśliła w komunikacie, że "na prośbę nowo powołanej członkini Zarządu jej wynagrodzenie pomimo awansu pozostanie bez zmian". Z informacji złożonej przez firmę ubezpieczeniową w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że zarząd, w którym znajdują się trzy osoby, otrzymał w ubiegłym roku ponad 3 mln zł wynagrodzenia.

Zbigniew Ziobro i jego żona posiadają również liczne nieruchomości. Z ustaleń WP wynika, że mają jeden dom, trzy mieszkania, udziały w kolejnych dwóch mieszkaniach oraz kilkadziesiąt tysięcy metrów lasów oraz terenów rolnych.

Minister sprawiedliwości i jego małżonka cały swój majątek posiadają osobno, w żadnej z ksiąg wieczystych nie występują razem. Dziennikarze wyliczyli, że Zbigniew Ziobro zgromadził w nieruchomościach ok. 3 mln zł, a jego żona 2 mln zł, co daje w sumie 5 mln zł.

bESpskgt
W odróżnieniu od innych opisywanych polityków minister Zbigniew Ziobro i jego żona nie dokonywali żadnych zmian w statusie prawnym małżeństwa po jego zawarciu. W ramach obowiązującego prawa zawierając małżeństwo Państwo Ziobro od początku zdecydowali się na relacje na zasadach odrębności majątkowej. Wynikało to z decyzji małżonki, która chciała zachować niezależność w sferze majątkowej - wyjaśnia Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro i jego żona próbowali zablokować publikację artykułu na WP

Dziennikarze WP Patryk Słowik i Szymon Jadczak wysłali pytania dotyczące majątku małżeństwa oraz prośbę o kontakt do Ministerstwa Sprawiedliwości oraz do LINK4. Godzinę po wysłaniu wiadomości do spółki do dziennikarzy zadzwonił wiceminister polskiego rządu z Solidarnej Polski, który zapytał, czego potrzebują od Koteckiej-Ziobro. Ona sama nie odpowiedziała na pytania i nie odebrała telefonu.

Zaczęła za to kontaktować się z innymi przedstawicielami WP i próbować wpłynąć na publikację. W przesyłanych wiadomościach zarzuciła nam nękanie i stwierdziła, że będzie musiała powiadomić o naszych działaniach policję. Do różnych pracowników WP zaczęły docierać sygnały nawet o tym, że jeden z nas rzekomo usiłował sforsować kilkumetrowe ogrodzenie i włamać się na teren jednej z posesji, co wzbudziło w Ziobrach obawy o nasze intencje. Odpisał nam również rzecznik prasowy LINK4. Jego odpowiedź także można było odebrać jako próbę wywarcia presji w celu zaniechania publikacji - czytamy w artykule.
bESpskgu

Zobacz także: Zarobki Jacka Kurskiego ujawnione. Komentarz posła Solidarnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpskgO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
Górnik
3 miesiące temu
Pasowałoby wam żeby ubogi?Ważne jest to że jet skuteczny.
Ton8c
3 miesiące temu
Czekam kiedy tych złodziei w końcu rozliczą i posadzą .
woow
4 miesiące temu
kilkanaście tys. terenów rolnych. szok i niedowierzanie . zwykły rolnik ma 1mln. terenów rolnych czyli 100hektarów
bESpskgP
robol
4 miesiące temu
tylko 100 000 w akcje i po roku 250 000 ale to jest zysk i tyle lewacy do pracy ha ha ha
Aga
4 miesiące temu
Nie chodzę do kościoła. Nie wiem czy wierzę w Boga. Ale wierzę w ludzkie dobro i pomoc. Miloszek Małysa siepomaga Ratujcie dziecko przed śmiercią Nie minusujcie tylko udostępniajcie Każda pomoc się liczy Empatii Rodacy
Ala
4 miesiące temu
gdyby mial polskie pochodzenie moze bylby uczciwszy a tak ...
edi
4 miesiące temu
Ziobro wykazal sie sluzalczoscia i nieuczciwoscia.Na tym stanowisku nie powinno byc polityka.
FBI
4 miesiące temu
Jak przeswietlili to prawdziwe czy podroba te miliony
Zdzich
4 miesiące temu
Nie jest ważne ile mają. Liczy się, że są nienasyceni i gotowi odebrać ludziom wszystko co im jeszcze zostało.
pancernik
4 miesiące temu
Oj się Banaś za was weźmie, oj się weźmie.
Zoro
4 miesiące temu
Ciekawe ile ma tusk?
zyzyby
4 miesiące temu
zapewne chlopczyk sie ziobro poplakal bo wiadomo ze robia przekrety i oszukuja ludzi ,podatnikow
POLSKA DOJNA
4 miesiące temu
Prawdą jest ,że Donald Tusk dorobił się jako Przewodniczący Rady Europy majątku ale...na jego pensje zrzucali się wszyscy Europejczycy a na wynagrodzenia orłów z jedynie słusznej partii POLACY !!!
bESpskgH
arek
4 miesiące temu
Co głowa to głowa.Jak Steve Jobs !!Nie ???????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić