oprac. Anna Kozińska| 
aktualizacja 

Mocne słowa o Lechu Wałęsie w studiu TVP Info. Jest żądanie przeprosin

323

"Kanalia", "bestia w ludzkim ciele" - takie słowa pod adresem byłego prezydenta padły w czwartek w programie "Minęła 20" w TVP Info. Zareagował Instytut Lecha Wałęsy. Chce przeprosin i zadośćuczynienia.

Instytut Lecha Wałęsy zareagował na program w TVP Info o Lechu Wałęsie
Instytut Lecha Wałęsy zareagował na program w TVP Info o Lechu Wałęsie (TVP Info)

"Skandaliczna 'nagonka' na Lecha Wałęsę przygotowana przez TVP info w dniu 22.11.2018r. jest w naszej ocenie i wielu milionów Polaków niedopuszczalna, a autorzy pomówień powinni stanąć przed sądem. Instytut Lecha Wałęsy kategorycznie przeciwstawia się rozpowszechnianiu kłamliwych i naruszających dobra osobiste informacji o naszym fundatorze. Po szczegółowej weryfikacji wyemitowanego w TVP info materiału będziemy domagać się od poszczególnych osób i instytucji przeprosin i zadośćuczynienia i jeśli będzie to konieczne - także na drodze sądowej" - czytamy na profilu facebookowym Instytutu Lecha Wałęsy.

To reakcja na wystąpienie Ryszarda Majdzika, opozycjonisty z czasów PRL, który w czwartek w programie "Minęła 20" w TVP Info w niewybrednych słowach ocenił byłego prezydenta.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Kanalia", "bestia", "degenerat"

- Dla mnie człowiek, który donosił za pieniądze na swoich kolegów po masakrze na Wybrzeżu roku 70, jest zwykłą kanalią. Agent Bolek, który nigdy się nie przyznał do popełnionych przez siebie łotrostw przeciwko swoim kolegom, przeciwko Polsce, przeciwko narodowi. To człowiek, który jest kłamcą. Kasta sędziowska i totalna opozycja traktują Wałęsę jako swój relikt. To jest ich relikt zaprzaństwa, kłamstwa, przestępczości. Oni zawsze będą tego reliktu bronić. To jest ich relikt, to nie jest relikt Polaków - mówił Majdzik.

Zobacz także: Zobacz także: "Ratowałbyś Kaczyńskiego gdyby zasłabł? ". Odpowiedź była szybka

Na tym nie poprzestał. - To człowiek, który zawsze szedł w zaparte, zawsze kłamał. Kłamstwo dla tych ludzi jest czymś więcej niż prawdą. My jesteśmy, którzy zawsze głosimy prawdę, za prawdą jesteśmy i prawda zawsze zwycięża. Bolek wie o tym, że prawda zwycięży, ale idzie w zaparte, bo zawsze część szczujni TVN-owskiej chce zniszczyć dobą zmianę, która rządzi Polską. Dla mnie w tym człowieku, w Bolku, tkwi bestia w ludzkim ciele, to coś okropnego. To się w głowie nie mieści - dodał.

Na co prowadzący program Krzystof Ziemiec powiedział: - Bardzo mocne słowa, bardzo mocne oskarżenie pod adresem sędziów i Lecha Wałęsy.

To nie wszystko. Gościem programu był też Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Nazwał Wałęsę degeneratem, odnosząc się do słów byłego prezydenta o Jadwidze Kaczyńskiej. - Trzeba być degeneratem, żeby w ten sposób mówić o nieżyjącej matce człowieka, który jest na sali - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić