Najgorszy wybór na Wszystkich Świętych. Takich wkładów nie kupuj

6

Coraz większymi krokami zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Wiele osób tradycyjnie ruszy na cmentarze, by zapalić znicze na grobach swoich bliskich. O czym warto pamiętać w trakcie zakupów przed 1 listopada? Poradami podzielił się jeden z kamieniarzy.

Najgorszy wybór na Wszystkich Świętych. Takich wkładów nie kupuj
Które wkłady do zniczy palą się najdłużej? (Pixabay)

Podczas wybierania dekoracji na nagrobek często zastanawiamy się, które wkłady do zniczy będą palić się najdłużej. Oczywiście zawsze chcemy, by przez dłuższy okres mocno rozświetlały grób.

Na rynku dostępne są trzy rodzaje wkładów do zniczy. Są to wkłady olejowe, parafinowe, a także woskowe. Okazuje się, że najlepiej wybrać wkłady olejowe. Omijać należy natomiast wkłady woskowe - to najgorszy wybór.

Czas ich palenia jest nawet 4 razy dłuższy niż wkładów parafinowych. Najkrócej natomiast palą się wkłady woskowe - podpowiada profesjonalny kamieniarz z Warszawy z zakładu Szołtun Kamieniarstwo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Daria Zawiałow o płycie "Dziewczyna Pop": "Sesja okładkowa na pustyni w Arizonie była wyzwaniem. O 9:00 było 50 stopni"

Często zastanawiamy się nie tylko, które wkłady do zniczy palą się najdłużej, ale także, czy ich wielkość ma na to wpływ.

Odpowiedź brzmi: tak. Im więcej materiału – parafiny czy mieszanki olejowej, a także im dłuższy będzie knot, tym wkład dłużej będzie się palił. Rozmiar ma więc w tym przypadku duże znaczenie. Jeśli zależy Ci, aby znicz oświetlał nagrobek, jak najdłużej, postaw na większy wkład - podkreślił kamieniarz.

Co zrobić, by znicz palił się jak najdłużej? Kamieniarz wyjaśnia

Czy w jakiś sposób da się przedłużyć czas spalania wkładu? Jeżeli znajduje się na nim informacja o liczbie godzin spalania, to prawdopodobnie mniej więcej pokryje się to z rzeczywistością.

Aby jednak znicz palił się jak najdłużej, warto zadbać o jego odpowiednie przykrycie oraz ustawienie. Istotna jest również jakość wkładu. Niestety zdarza się, że producenci wykorzystują spienioną parafinę, zbyt gruby knot, czy wypełnienie znicza do połowy. W takich przypadkach czas spalania wkładu jest znacznie krótszy. Jeśli natomiast zastanawiasz się, jakie znicze wybrać – puste czy zalewane – te drugie często palą się dłużej - wytłumaczył ekspert.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić