Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Nawet 5000 zł kary. To może być najdroższy posiłek w życiu

40

Nie w każdych warunkach można odpalić grilla. Jeżeli przekroczysz przepisy, to możesz dostać dotkliwy mandat. W jakich okolicznościach lepiej zrezygnować z grillowania? Wyjaśniamy.

Nawet 5000 zł kary. To może być najdroższy posiłek w życiu
Grillowanie może się zakończyć dotkliwym mandatem (Pixnio)

Wielkimi krokami zbliża się długi weekend majowo-czerwcowy. Z pewnością nie brakuje takich, którzy na przełomie maja i czerwca zamierzają urządzić grilla. Decydując się na grillowanie, warto zadbać o to, by wszystko przebiegało zgodnie z przepisami.

Problematyczne może być rozpalenie grilla na swoim balkonie czy na plaży. Tak naprawdę jednak kłopotem może być również grillowanie... we własnym ogrodzie.

Co prawda w przepisach nie ma jednoznacznego zapisu o zakazie grillowania na balkonie czy na plaży, ale w obu tych przypadkach trzeba mieć na uwadze lokalne przepisy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Brudziński apeluje do młodych. Ostrzega przed Tuskiem

Jeżeli mieszkasz w bloku i nie wiesz, czy możesz zrobić grilla, to po prostu skontaktuj się ze swoją administracją. Na pewno sprawnie uzyskasz klarowną informację.

5000 zł kary za grillowanie

Nawet rozpalenie grilla na własnym ogródku może poskutkować mandatem. Takie konsekwencje są możliwe wtedy, gdy nie spodoba się to sąsiadom. Teoretycznie mogą oni wezwać policję czy straż miejską. Grillujący może zaś zostać pociągnięty do odpowiedzialności z art. 144 kodeksu cywilnego.

Powodowanie uciążliwości w postaci grillowania może zakończyć się mandatem do 500 zł.

Ale możliwe jest otrzymanie nawet 5000 zł kary. Tak wysoki mandat można dostać za rozpalenie grilla lub ogniska na terenach leśnych i w odległości do 100 metrów od granicy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić