oprac. Patryk Skrzat| 

Nowa galeria handlowa w Warszawie. W miejscu sklepu, który wytyczał zakupowe trendy w stolicy

6

Kultowy Uniwersam wraca na warszawską Pragę-Południe. Stary pawilon zastąpił nowoczesny wieżowiec. O historii miejsca, które odmieniło handel w Warszawie, będzie przypominać neon i dwa sklepy w środku.

Galeria Rondo Wiatraczna to dopiero przedsmak, dużo większy obiekt buduje się na Młocinach
Galeria Rondo Wiatraczna to dopiero przedsmak, dużo większy obiekt buduje się na Młocinach (Galeria Rondo Wiatraczna, mat. prasowe)

Wyburzenie Uniwersamu na warszawskiej Pradze-Południe wywołało spore oburzenie. Dla wielu mieszkańców było to miejsce kultowe. Uniwersam był pierwszym w stolicy dzielnicowym centrum handlowo-usługowym i wytyczył ścieżkę dla pozostałych części miasta. Został oddany do użytku w sierpniu 1977.

Oficjalnie historia grochowskiego pawilonu zakończyła się w 2016 r. Na jego miejscu wyrósł nowoczesny budynek, w którym nie zabraknie centrum handlowego. Galeria Rondo Wiatraczna rozpocznie swoją działalność 28 lutego o godz. 13. Dwupoziomowe centrum to ponad 11 tys. mkw. powierzchni handlowej.

W środku znalazło się miejsce dla kilkudziesięciu lokali handlowych. Wśród nich znajdą się znane drogerie, dyskonty niespożywcze, punkty bankowe czy sklepy z elektroniką. W środku będą działały także dwa Uniwersamy - spożywczy i przemysłowy. Nie zabraknie również restauracji i cukierni. Będzie także siłownia. Na poziomie -1 na klientów będzie czekało 160 miejsc postojowych.

Zobacz także: Zobacz także: Wiedzą o tobie wszystko. Jak sklepy śledzą smartfony klientów?

Galeria Rondo Wiatraczna będzie czynna od poniedziałku do soboty w godz. 10-21, a w niedziele od godz. 10 do godz. 20. Poszczególne lokale będą jednak działały inaczej. Sklep spożywczy będzie się otwierał o godz. 6, a w niedziele o godz. 9. Siłownia będzie dostępna przez całą dobę. Swoje godziny ustaliły także placówki bankowe.

Nowe centrum handlowe nie odcina się od przeszłości miejsca w którym powstało. Na elewacji galerii pojawi się neon z nazwą "Uniwersam Grochów".

Galeria Rondo Wiatraczna nie kończy handlowego boomu budowlanego w Warszawie. W budowie jest obecnie gigantyczna Galeria Młociny. Konsultacje społeczne w sprawie nowego centrum prowadzone są również na Kabatach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić