o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NKU
|

Nowe unijne przepisy w Polsce. Klient nie będzie już słabszą stroną umowy

5
Podziel się

Nowe przepisy wprowadzają innowacje w prawie telekomunikacyjnym. Od teraz koniec m.in. z automatycznym przedłużaniem umowy. Będzie też można wypowiedzieć ją przez maila.

Nowe unijne przepisy w Polsce. Klient nie będzie już słabszą stroną umowy
Koniec z automatycznym przedłużaniem umów. Zmiany w telekomunikacji
bEDXbtRx

Nowe unijne przepisy zmienią polskie prawo. Od poniedziałku uprawnienia osób płacących abonament się zwiększą - wcześniej to oni często byli słabszą stroną umów.

Wszystko to za sprawą wdrożenia w Polsce Dyrektywy ustanawiającej Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej.

Naszą intencją było i jest przede wszystkim jak najpilniejsze wprowadzenie prokonsumenckich zmian. To ważne z uwagi na zwiększający się obecnie popyt i znaczenie usług telekomunikacyjnych - mówił sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Zagórski.
bEDXbtRz
Zobacz także: Szczepienia prywatne nie wchodzą w grę. Minister tłumaczy powody

Co nowego znajdzie się w prawie telekomunikacyjnym?

bEDXbtRF

Zagórski dodał, że nowe regulacje pozwolą na szybsze wdrożenie lepszych standardów w obsłudze konsumenckiej. Co nowego znajdzie się w prawie telekomunikacyjnym? Jedną ze zmian będzie m.in. możliwość zdalnego wypowiedzenia umowy operatorowi telekomunikacyjnemu. Od poniedziałku będzie to można zrobić przez emaila. Nie trzeba już wysyłać dokumentów czy składać osobistej wizyty w oddziale.

Operator będzie miał też obowiązek poinformować klienta o wpłynięciu i potwierdzeniu takiego wypowiedzenia. Co jeszcze? Koniec z automatycznym przedłużaniem umów. Do tej pory działało to zupełnie inaczej, bo operator nie miał obowiązku informować klienta, że okres umowy dobiega końca. Była ona automatycznie przedłużana.

bEDXbtRG

Od teraz operator na minimum 30 dni przez zakończeniem umowy ma się skontaktować z klientem. W trakcie rozmowy klient musi zostać poinformowany o możliwościach rozwiązania umowy oraz o najkorzystniejszych pakietach jej przedłużenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDXbtSa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Maciekm
9 miesięcy temu
Jak zwykle jest coś pozytywnego i dobrego dla nas, ale w kraju Mieszka mamy wielkie negatywne poruszenie, stękanie i jojczenie. A dla mnie to jest kolejna pozytywna rzecz związana z UE. Pamiętam jak Polski rząd (zresztą był to rząd Tuska) chciał mi podnieść ceny za autostradę a2. No i UE się postawiła i mnie obroniła przed tym, bo autostrada była za kasę unii i ma być za symboliczną opłatę. I tak zostało.
hmm
9 miesięcy temu
Ten kij ma dwa końce. Moja umowa z operatorem skończyła się dwa lata temu. Oni mi proponują przedłużenie, wabią jakimiś promocjami a ja jestem niewzruszony, bo w każdej chwili mogę od nich odejść i przenieść się do innego. Teraz będę tą regulacją zmuszony do podpisania kolejnej umowy a czas jej trwania to min. rok. Mało mnie się to podoba
Jfjf
9 miesięcy temu
Teraz to wprowadzają? Haha... 100 lat za murzynami...
bEDXbtSb
Tele
9 miesięcy temu
Teraz będziecie zaszczepieni z GPS to po co umowa. W pakiecie szczepionki jest przegladarka i 8 GigaBayt pamięci.
4443
9 miesięcy temu
Polska i praworządność wedle przepisów? He He To popatrzcie co robią firmy ubezpieczeniowe z OC i AC. Kto miał do czynienieniania ten wie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić