Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. MWL
|

Nowy wariant koronawirusa. WHO nadała mu nietypową nazwę. Teraz tłumaczy

16
Podziel się:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdziła, że ​​przy nadawaniu nazwy nowemu wariantowi koronawirusa pominęła greckie litery "ny" i "ksi", a od razu przeskoczyła do 15. litery alfabetu, czyli Omikron - pisze "Rzeczpospolita". Powód jest prosty i zrozumiały, jeśli weźmie się pod uwagę politykę nazewnictwa, którą przyjęła WHO.

Nowy wariant koronawirusa. WHO nadała mu nietypową nazwę. Teraz tłumaczy
Nowy wariant koronawirusa powinien nazywać się "nu". WHO pominęła jednak tę i jeszcze jedną grecką literę. Teraz tłumaczy, dlaczego. (GETTY, SOPA Images)

Nowy wariant koronawirusa, który zidentyfikowano w Botswanie, Światowa Organizacja Zdrowia nazwała Omikron. Z jego powodu państwa znów podejmują decyzje o zamykaniu granic, a Komisja Europejska rozważa ograniczenia w ruchu lotniczym.

Brytyjski wariant koronawirusa został nazwany "alfa", południowoafrykański - beta, brazylijski - gamma, itd. Wariant B.1.1.529 został nazwany omikron, choć - zgodnie z ogłoszoną wcześniej polityką WHO - następne w kolejności były "ny" i "ksi". Okazuje się, że decyzja WHO nie była ani błędem, ani przeoczeniem.

Zobacz także: Nowy wariant koronawirusa Omikron. "Wydaje się omijać odporność poszczepionkową"

WHO pominęła dwie greckie litery w nazewnictwie COVID-19

"Ny" (w angielskiej transkrypcji "nu" - red.) zbyt łatwo pomylić z "new" (ang. nowe), a "ksi" (ang. "xi")nie zostało użyte, ponieważ jest to powszechne nazwisko (np. w Chinach), a rekomendacje WHO w zakresie nazywania chorób sugerują unikanie "obrażania jakichkolwiek kulturowych, społecznych, narodowych, regionalnych, zawodowych lub etnicznych grup – powiedział rzecznik WHO.

"Rz" zwraca uwagę, że poprawna politycznie decyzja WHO nie uszła uwadze komentatorów oraz ekspertów. Przypominają oni, że Światowa Organizacja Zdrowia prowadzi dochodzenie w sprawie źródeł pandemii COVID-19. Badany w nim jest też wątek możliwego motywu politycznego.

Amerykański adwokat Jonathan Turley, cytowany przez Fox News, zasugerował, że "WHO ponownie unika wywołania dyskomfortu u chińskich władz", odnosząc się do chińskiego prezydenta Xi Jinpinga

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Mr.Silver
7 miesięcy temu
Nazwa jak z filmu żeby ludzi nastraszyć.
....
7 miesięcy temu
Jakbyście chcieli jeszcze wiedzieć to von leyen czy jak jej tam wspomina aby porzucić kodeks norymberski i zrobić obowiązek sprzycowania. Wątpię aby to był fejk.
.....
7 miesięcy temu
Delta + omicron = media control. Poza tym omicron to oncomir - sprawdźcie sami co to. Oczywiście, że nazwy nie są przypadkowe.
LGGGGG
7 miesięcy temu
A u nas panuje wirus Jarosław.
gosc
7 miesięcy temu
Tak jak ludzie się nie chcą szczepić to i Państwa nie zamawiają szczepionek , a jak nie zamawiają szczepionek to spada sprzedaż więc wymyślają coraz to nowsze warianty , odmiany aby tylko kupować aby wielkie koncerny zarabiały na biednych ludziach , sami pewnie mutują te wirusy.
Polak
7 miesięcy temu
ludzie nie chcą się szczepić tym syfem na wirusa więc wymyślają coraz nowsze odmiany aby ludzie się bali , trzęśli i poszli się szczepić taka prawda.
Polak
7 miesięcy temu
ludzie nie chcą się szczepić tym syfem na wirusa więc wymyślają coraz nowsze odmiany aby ludzie się bali , trzęśli i poszli się szczepić taka prawda.
Albo nie
7 miesięcy temu
Celeron 19-21 ważny do wyczerpania zapasów 🤣
Teleron
7 miesięcy temu
Nowy wariant medialny 🤣
Lektoras
7 miesięcy temu
Naród Grecki na pewno nie przyznaje się z tego powodu do własnego alfabetu 🤣
Hulk
7 miesięcy temu
Ja czekam na gamme, bedziemy się zielenić ze złości
Afx
7 miesięcy temu
Biznes is biznes
bez szyderstw
7 miesięcy temu
Skończył się alfabet, pozostały wariacje. Czego nie rozumisz?
Pozdrawiam
7 miesięcy temu
Wirus to martwa struktura kwasu nukleinowego otoczona białkiem zbudowanym z aminokwasów. Białka, ze względu na obecność zasadowych grup NH2 oraz kwasowych COOH mają charakter obojnaczy. Różnica pH nie może być jednak znaczna, gdyż białko może ulec denaturacji. Co to oznacza? Że odpowiednio regulując pH w organizmie możecie te struktury rozpuścić. Żadne leki, żadne antybiotyki nie działają bo to są martwe struktury i nie metabolizują nic z zewnątrz. Leki na to nie mogą się opierać na substancji aktywnej. Bo ona nie zostanie wchłonięta do wirusa. Taka struktura musi ulec denaturacji i to się dzieje w sposób termiczny, chemiczny za pomocą zasad, kwasów, soli metali, alkohol, aldehydy, napromieniowanie. Jeśli myślicie, że jakiś lek od razu zadziała na wirusa to chyba wierzycie w Świętego Mikołaja!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić