Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac.
OKT
|

Ogromne podwyżki dla seniorów. Tegoroczna waloryzacja może być rekordowa

383
Podziel się

Rząd w ustawie budżetowej zapisał waloryzację na poziomie 4,89 proc. Jak informuje "Super Express" możliwe jest jednak, że w obliczu szalejącej inflacji wypłaty z ZUS-u mogą wzrosnąć nawet o 8 proc.

Ogromne podwyżki dla seniorów. Tegoroczna waloryzacja może być rekordowa
Tegoroczna waloryzacja może być na rekordowym poziomie (Getty Images)
bFdTGnyt

Galopująca inflacja i wszechobecna drożyzna drenuje portfele Polaków. Seniorzy, których świadczenia nie należą do najwyższych, odczuwają najmocniej skutki wzrostu cen.

Zobacz także: Emerytury stażowe szkodliwe dla systemu? "Projekt trzeba zmienić"

Waloryzacja będzie na rekordowym poziomie?

Pomocą może być coroczna, dokonywana w marcu, waloryzacja rent i emerytur. Niestety, zapisany w ustawie budżetowej wskaźnik waloryzacji na poziomie 4,89 proc. nijak ma się do grudniowego odczytu inflacji — przypomnijmy — który wyniósł 8,6 proc.

bFdTGnyv

Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, zapowiedziała niedawno w Wirtualnej Polsce, że realną wysokość wskaźnika poznamy około 10 lutego, kiedy GUS poda potrzebne dane za rok 2021 (inflację emerycką oraz wzrost wynagrodzeń).

Wskaźnik waloryzacji dogoni inflację?

Jak wskazuje "Super Express" powołując się na źródła w rządzie, tegoroczna waloryzacja może osiągnąć poziom nawet 8 proc.! Gdyby tak się stało, aktualne minimalne świadczenia wzrosłoby ze 1138 zł do 1229 zł, czyli o 91 zł. Z kolei emerytura wysokości 2000 zł, wzrosnąć może o 160 zł — podaje dziennik.

bFdTGnyB

Czy ustalenia "SE" znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości? Decyzja o wskaźniku waloryzacji zostanie przedstawiona 10 lutego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdTGnyW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(383)
Qba
20 godz. temu
cyt."...ogromne podwyżki dla seniorów..." byłyby gdyby inflacja była na poziomie 2% a waloryzacja na poziomie 10%, a tu co podawana inflacja ok. 8%, realna gaz ponad 50%, prąd ponad 30% Po prostu OGŁUPIAJĄ DZIADKÓW, waloryzacja nawet na poziomie 10% nie wyrówna kosztów utrzymania.
stary
20 godz. temu
Bez żartów! INFLACJA WSZYSTKO POŻRE !
Basia75L
20 godz. temu
A rządzący ,nie jesteście już młodzi starość i choroby tuż już ,niech nie myślcie że tak fajnie będzie,,nagroda każdego dosięgnie ,kto drugiemu zło czyni,tak dużo pieniędzy jest zmarnowane ,,,źle dzielone,tam gdzie nie trzeba pchacie,marnujcie , uważasz że Tobie u władzy się należy,jesteś lepszy,dziś człowiek jest ,jutro Bóg zabiera,więc dajcie i nam po ludzku pożyć bo i Ty i ja jutro może nas nie być,.Podzielcie tę kasę sprawiedliwie,aby ten emeryt-tka nie musiała liczyć dni odbierając Emeryturę ,i ile to jeszcze dni do następnej ???czy wystarczy,,i tak do usranej śmierci,bo przyjdą inni zmiennicy rządzący , i będzie jak zwykle tak samo ,myślą wpierw o zabezpieczeniu finansowym siebie rodzinę i znajomych,bo to wszystko się czyta takie opinie wiadomości , a tu na dole patrzę jak emeryci z zagranicy zwiedzają ,miasta nasze i wioski ,
bFdTGnyX
syn
20 godz. temu
Na razie "Ogromną podwyżkę" zafundował mamie PGNiG podnosząc opłaty z dotychczasowych 380 zł na 1120 zł.
Basia75L
20 godz. temu
Jaka rekordowa, wciąż pieprzą farmazony, 90-siate Lata wcisnęły nam niesprawiedliwie podatek ,uszczuplając renty-emerytury powinni teraz ,po tylu latach oddać z nawiązką a nie teraz udawać że dają z naszych zarobków pobierały podatek,i emerytura powinna być wolna od podatku,oddajcie te pieniądze ,którymi łata liście budżet a waloryzacja , nijak ma się do inflacji, oddajcie- dajcie nam emerytom swoje Wasze podwyżki pensji a weźcie sobie tę waloryzację ,wstydźcie się ,rządzący, pozwalniac sejm z rządem ,albo za takie poniżanie nas emerytów ,ukarać zabrać ,wynagrodzenie ,podwyżki ,a dać tylko waloryzację,. Dostanę 153zl plus ,waloryzacja ,,a już emerytury wcześniej okradzione,bo 13-14-stke musiałam przeznaczyć na ogrzewanie ,opał ,a jeszcze dwa lat temu mogłam go zakupić z emerytury ,.35 lat charuwy i takie nędzne emerytury ,
Rambo
21 godz. temu
Nie piszcie o podwyżkach, to nie są podwyżki tylko rewaloryzacja, która w założeniach ma zniwelować inflację. jest robiona po pól roku lub po roku a tym czasie my żyjemy za emeryturę naliczoną w zeszłym roku. Rząd i posłowie dali sobie 40- 50 % swoich uposażeń, a nam liczą każdy grosz i pieją z zachwytu i to nam dodali dzięki tej reformie. Jak można obniżać wypracowane latami emerytury!!! to skandal
bcvr
21 godz. temu
najpierw okradli emerytów, teraz mamią nędzną regulacją. Uwążaj bo też zostaniesz emerytem i docenisz to przeżywają dzisiejsi emeryci
oli
21 godz. temu
8% podwyżki a 9% składka zdrowotna czyli 1% w plecy-tak robicie ludzi w balona ,w następnym roku wybory oj się zdziwicie
polak
22 godz. temu
cieszcie sie ze tyle lat po wojnie jest spokojnie a reszte jak bog da
olga
22 godz. temu
przestańcie pisać te głupoty ogromne podwyżki, już rozumie przy tej inflacji po 1000 zł co miesiąc, och nie to tylko niecała stówa jakie ogromne podwyżki emeryci nie wiedzą co z taką kasą robić czy wam dziennikarze nie wstyd.
cynik
22 godz. temu
GUS wyliczył inflację dla emerytów za rok 2021 na poziomie 4,9% . Emeryt nie kupuje paliwa, ciuchy dociera z czasów młodości - ma płacić tylko czynsz , prąd, gaz i abonament RTVPiS a jedzenie może sobie znależć w śmietniku konkurując z szczurami. Lekarstwa są mu niepotrzebne bo jako prawdziwy polak patriota ma obowiązek zemrzeć szybko nie zawracając państwu du.y i oszczędzają na wydatka ZUSowi i dlatego z cowidem w Polsce rząd nie walczy. Aktualnie jest potrzebnych ponad 1500 respiratorów a jest ich ok. 1200. Hej tam, wyciągać szybciej kopyta, następni w kolejce czekają.
Rysio
22 godz. temu
Autorze powyższego artykułu, pora iść do szkół. Grzmisz wymownym tytułem, który mało ma wspólnego z rzeczywistością. Mam wrażenie, iż jedyną Twoją intencją jest, aby jak największa liczba owieczek zajrzała do artykułu. I za to widocznie masz płacone. Realia nie liczą się. GUS pierwszy raz w historii podał iż inflacja emerycka (4,9%) jest niższa od inflacji średniorocznej (5,1%). Jak myślisz? Czy będzie miało to wpływ na wskaźnik waloryzacji? Jak uważasz? Czy kaczy rząd nie wpłynie na kolejny składnik waloryzacji stanowiący 20% wartości wzrostu wynagrodzeń. Gdybym był Twoim zwierzchnikiem dawno szlifowałbyś bruk.Jestem emerytem i w przeciwieństwie do Ciebie nie myślę tylko o sobie.
emeryt
22 godz. temu
GUS wyliczył, że inflacja emerycka to za grudzień 4,6% (oficjalne dane).
bFdTGnyP
Utrzymanka
22 godz. temu
Wodę z mózgu to możecie robić swoim wyborcom ( PODSTAWÓWKA, mohery, 80+, ŚCIANA WSCHODNIA ) 9% ZDROWOTNEGO ZŻERA CAŁĄ WALORYZACJĘ. a co z INFLACJĄ ??????????? Emeryci , gęby zapchać pasztetową albo mortadelą . Ciekawe , gdzie Morawiecki ulokował swoje miliony ze sprzedaży pokościelnych działek - w Luksemburgu czy w Szwajcarii ?????????????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić