Pokazała, jak zaoszczędzić na marchewce. Będziecie w szoku

19

Ta kobieta uczy rozmaitych technik oszczędzania. Ostatnio instagramerka o nazwie @jakzmienicswojezycie zaprezentowała swoim widzom, jaka jest różnica w cenie pomiędzy marchewką kupowaną w plastikowym opakowaniu, a tą na wagę. Oba produkty miały około kilograma. Będziecie w szoku. Aż włos jeży się na głowie.

Pokazała, jak zaoszczędzić na marchewce. Będziecie w szoku
Pokazała, jak zaoszczędzić na marchewce. Będziecie w szoku. Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock)

O sprawie jako pierwszy napisał tabloid Fakt. Pani Iwona prowadzi własny profil o nazwie @jakzmienicswojezycie na Instagramie.

Tutaj obserwuje ją już ponad 15 tysięcy internautów. Na koncie tym dzieli się z widzami różnymi tajnikami na zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy w domowym budżecie.

Pokazała, jak zaoszczędzić na marchewce. Będziecie w szoku

Tym razem instagramerka poszła na zakupy do marketu. Zrobiła test cenowy z marchewką - pakowaną w opakowanie oraz tą na wagę. Niektórzy z was mogą być mocno zdziwieni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Błyskawiczna surówka z młodej kapusty i marchewki. Idealny dodatek obiadowy na letni dzień
Jak oszczędzać, kiedy nie ma z czego? Już ci pokazuję. Sięgasz z przyzwyczajenia lub pośpiechu np. po marchew pakowaną, gdzie kilogram kosztuje 4,99 zł/1kg? A ja wybiorę tę luzem... - rozpoczęła w wideo.

Następnie influencerka nabrała do woreczka nieco ponad 1 kilogram marchewki ze skrzyni. "Przejdźmy do kasy. Zobacz, ile zapłacę. 3,09 zł. Oszczędzam około 2 zł, tylko na jednym produkcie" - mówiła zadowolona.

W opisie do filmiku kobieta zachęcała użytkowników do mikrooszczędzania. "Świadomość mikrooszczędzania skłania do zastanowienia się nad codziennymi wydatkami i identyfikacji obszarów, w których można zaoszczędzić" - podała.

Post ewidentnie podobał się internautom. Z chęcią dzielili się pod nim swoimi przemyśleniami. "Zawsze kupuję na wagę. I najczęściej w warzywniaku, bo taniej" - pisała jedna osoba.

Warto też zwrócić uwagę na te chwyty: "kup 2, wyjdzie taniej". Czasem jest to tylko 20 gr różnicy, a koniec końców kupujesz coś, czego aktualnie nie potrzebujesz i finalnie na paragonie jest większa kwota - wskazywała inna.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić