Dagmara Smykla| 

Polacy masowo ruszyli do salonów fryzjerskich? Zaskakujący wynik badania

213

Rząd stopniowo znosi kolejne ograniczenia, a Polacy powoli wracają do normalności. Ogromną niedogodnością dla wielu było zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Zapytaliśmy Polaków, czy już odwiedzili swojego fryzjera i jak oceniają środki bezpieczeństwa stosowane w salonach.

Zapytaliśmy Polaków, czy już odwiedzili swojego fryzjera
Zapytaliśmy Polaków, czy już odwiedzili swojego fryzjera (ONS.pl)

Salony fryzjerskie i kosmetyczne zostały ponownie otwarte 18 maja. Do tego czasu Polacy radzili sobie z przydługimi włosami, wymykając się na nielegalne cięcie lub z różnym skutkiem strzygąc się samodzielnie w domu.

Czy teraz tłumnie ruszyliśmy do salonów fryzjerskich?

Absolutnie nie. Przytłaczająca większość respondentów nie odwiedziła w ostatnich dniach fryzjera i nie zamierza tego zrobić w najbliższym czasie. Aż 78 proc. Polaków nie skorzystało z otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych, dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Większość badanych nie zamierza też zmieniać tego stanu rzeczy. Tylko 43 proc. Polek i 37 proc. Polaków planuje w najbliższych dniach odwiedzić salon fryzjerski.

Salony fryzjerskie. Co ze środkami bezpieczeństwa?

Zdecydowana większość Polaków korzystających w ostatnim czasie z usług fryzjerskich lub kosmetycznych uważa, że wprowadzone w tych miejscach zasady skutecznie zapobiegają zakażeniu się koronawirusem. Tak sądzi 70 proc. kobiet i 72 proc. mężczyzn biorących udział w badaniu.

Nota metodologiczna:

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1056 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. _
_Termin realizacji: 22 – 25 maja 2020 roku
.

Zobacz też: Sondaż IBRiS dla WP. "Zdecydują wyborcy Konfederacji i opozycji"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić