Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Popłoch w Biedronce w Ozimku. Doszło do ewakuacji. Nowe informacje

3
Podziel się:

W sobotę po południu w sklepie sieci Biedronka w Ozimku przy ul. Kolejowej nastąpiła ewakuacja 45 osób ze sklepu. Wiadomo, co było tego przyczyną. Nie gaz, jak twierdzono pierwotnie.

Popłoch w Biedronce w Ozimku. Doszło do ewakuacji. Nowe informacje
Ewakuacja Biedronki w Ozimku (money.pl, Rafał Parczewski)

Przebywający w sklepie zaniepokojeni sytuacją ludzie zawiadomili policję oraz straż pożarną. Jak relacjonuje opole.naszemiasto.pl, przyczyną ewakuacji początkowo miał być wyciek gazu w sklepie.

Na miejsce skierowano cztery zastępy straży pożarnej. Szybko okazało się, że nie chodzi w tym wypadku o gaz, tylko zwarcie elektryczne. Doszło do niego w pomieszczeniu socjalnym. To ostatecznie było przyczyną specyficznego zapachu, który świadkowie pomylili z gazem.

Jak czytamy, strażacy sprawdzili obiekt pod kątem bezpieczeństwa. Pożaru nie było i sklep ponownie mógł ruszyć ze sprzedażą towarów.

Drugi przypadek w tym roku

Mieszkańcy Ozimka mogli pomylić gaz ze zwarciem elektrycznym z jeszcze jednego powodu. Podobna sytuacja w tej Biedronce miała miejsce w maju tego roku i wtedy faktycznie przyczyną ewakuacji był wyciek gazu.

Pracownicy ewakuowali wówczas z budynku około 40 osób. Wraz z obsługą wewnątrz znajdowało się blisko 50 osób. "W sklepie wyczuwalna była woń gazu. Jednostki przybyłe na miejsce zakręciły gaz" - informował wówczas Łukasz Nowak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Opolu.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: była tenisistka bawi się na całego! Luksusowe wakacje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
LLLLLLLL
9 miesięcy temu
Myślałem, że coś przeterminowanego się zepsuło.
NLLL
9 miesięcy temu
Ozimek tam sie wylegaja migranci zarobkowi jsdacy do NL
Kendzior
9 miesięcy temu
Srata tata. Tam jest instalacja chłodnicza na R290. To jest propan jak się nie mylę. Ludzie dobrze wyczuli tylko Lidl już zdążył zareagować żeby nie wyszło, że to są bomby w sklepach tam gdzie ludzie zaglądają po mleko i masło. Ekologia kosztem ludzi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić