Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Potężny cios dla użytkowników Spotify. Będzie jeszcze drożej

2

Spotify szykuje kolejne podwyżki. Z najnowszych doniesień jasno wynika, że dojdzie do sporych zmian w cenniku popularnej platformy. Ile będzie trzeba zapłacić za korzystanie ze Spotify? Wyjaśniamy.

Potężny cios dla użytkowników Spotify. Będzie jeszcze drożej
Spotify (Adobe Stock, DENYS PRYKHODOV)

Spotify w ostatnich latach regularnie podnosi ceny. W naszym kraju całkiem niedawno doszło do zmian w tym zakresie. Na jednym z największych rynków, a więc w Stanach Zjednoczonych, platforma podniosła stawki zaledwie kilka tygodni temu.

Obecnie Spotify skupia się na wdrożeniu planu Spotify HiFI, który zagwarantuje lepszą jakość. Oznaczać będzie jednak również konieczność większych wydatków.

Z ostatnich informacji podanych przez redakcję Bloomberga wynika, że za dostęp do wysokiej jakości w Spotify zapłacimy o pięć dolarów więcej, a zatem około 20-25 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Żelazna kopuła nad Europą. Pytamy na Podlasiu o ochronę Polski przed Rosją

Dziś za abonament dla pojedynczego użytkownika należy zapłacić 23,99 zł, a więc doszłoby do podwojenia ceny. Możliwe więc, że ostatecznie abonament kosztowałby około 50 zł na miesiąc!

Tyle Spotify HiFi będzie kosztować w USA

W Stanach Zjednoczonych abonament HiFi, za pojedynczego użytkownika, już po podwyżkach, miałby kosztować 16,99 dolarów. W bezpośrednim przeliczeniu daje to ok. 69 zł.

Spotify HiFi zaoferować ma nie tylko wyższą jakość utworów. Nowa odsłona popularnej platformy ma także pozwolić na automatyczne generowanie playlist opartych na guście użytkownika.

Śmiało można stwierdzić, że ceny Spotify HiFi klarują się na bardzo wysokim poziomie. Wielce prawdopodobne jest, że niewielu polskich użytkowników skusi się na wykupienie takiego abonamentu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić