aktualizacja 

Przekręt pracownicy poczty. 50-latce grozi więzienie

47

Wałbrzyscy policjanci zakończyli postępowanie przeciwko nieuczciwej pracownicy jednej z placówek pocztowych na terenie miasta. 50-latka przywłaszczyła ponad 8 tysięcy złotych. Były to pieniądze klientów poczty, którzy w okienku opłacali bieżące rachunki. I chociaż kobieta ostatecznie zwróciła gotówkę, grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Przekręt pracownicy poczty. 50-latce grozi więzienie
Pracownica poczty przywłaszczyła pieniądze klientów. (Policja.)

Policjanci z wałbrzyskiej komendy, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, zakończyli dochodzenie przeciwko pracownicy jednego z wałbrzyskich urzędów pocztowych, która w okresie od 5 do 20 września 2023 roku przywłaszczyła sobie ponad 8 tysięcy złotych.

Pieniądze należały do klientów placówki, którzy w okienku opłacali bieżące rachunki - relacjonuje asp. Aleksandra Pieprzycka z KMP w Wałbrzychu.

Sprawa wyszła na jaw, gdy pieniądze przestały docierać na konta odbiorców. Wewnętrzna kontrola w urzędzie wykazała, że wałbrzyszanka pobierała pieniądze od mieszkańców i z opóźnieniem wpłacała je na właściwe konta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Innowacje w Poczcie Polskiej

50-latka usłyszała łącznie 12 zarzutów przywłaszczenia mienia, do których się przyznała. Tłumaczyła, że to były tylko pożyczki.

Kobieta i tak stanie przed sądem, mimo tego, że ostatecznie pieniądze trafiły na właściwe rachunki bankowe. Za kraty zakładu karnego może trafić nawet na 5 lat.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić