Reebok sprzedany. Marka trafi w nowe ręce

5

Reebok trafi w ręce grupy ABG, która kupiła markę za 2,5 mld dolarów - poinformowała agencja Reuters. Dopiero pół roku po wystawieniu oferty przez firmę Adidas znalazł się kupiec.

Reebok sprzedany. Marka trafi w nowe ręce
Adidas sprzedaje Reeboka. Marka kosztuje miliardy złotych (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, SOPA Images)

Już na początku roku, w lutym, niemieckie media informowały o zapowiedziach Adidasa. Firma postanowiła sprzedać jedną z ze swoich marek własnych - Reebok.

Po kilku miesiącach udało się znaleźć kupca. Jest nim amerykańska grupa Authentic Brands Group, która skupia marki odzieży luksusowej, ale i zwykłej oraz marki kosmetyczne.

Miliardy złotych za Reeboka

Jak donosi agencja Reuters, transakcja kosztowała grupę ABC 2,5 mld dolarów. To znacznie mniej niż koszt zakupu marki Reebok, na który w 2006 roku zdecydował się Adidas. Wtedy kwota ta opiewała na 3,6 mld dolarów.

Dążymy do zachowania integralności, innowacyjności i wartości Reeboka - w tym jego obecności w cegłach i zaprawach - powiedział Jamie Salter, założyciel oraz prezes ABG.
Zobacz także: "Jest drogo". Prezydent Sopotu nie ukrywa i tłumaczy ceny

Adidas sprzedał Reeboka. Co dalej?

Jak podał niemiecki Adidas, sprzedaż nie wpłynęła na finansowe perspektywy firmy na bieżący rok ani na cele wyznaczone w ogłoszonej w marcu pięcioletniej strategii.

Marka Reebok miała pomóc Adidasowi wygrać pojedynek z firmą Nike, która jest jednym z największych producentów obuwia na świecie. Na amerykańskim rynku konkurencja jest jednak ogromna i zyski z marki Reebok z roku na rok zaczęły spadać.

Adidas dodał, sprzedaż Reeboka w pierwszym półroczu skoczyła do 823 milionów euro z 600 milionów rok temu, a marka zarobiła netto 68 milionów euro w porównaniu do 69 milionów straty netto w pierwszej połowie 2020 roku.

Autor: NKU
Źródło:Reuters
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić