Restauracja szuka kelnera. Płacą "znalazcy" około 1300 zł

1

Właściciel włoskiej restauracji Saint-Vout w Aoście wpadł na niecodzienny pomysł. Od dłuższego czasu szukał pracownika do swojego lokalu, a gdy skutki nie przynosiły oczekiwanych rezultatów, zdecydował się na nieszablonowe działanie. Postanowił, że każdej osobie, która znajdzie kelnera do pracy w jego knajpce, podaruje bon o wartości 300 euro. To równowartość ok. 1300 zł.

Restauracja szuka kelnera. Płacą "znalazcy" około 1300 zł
Restauracja szuka pracowników. Ma na to nietypowy sposób (Google Maps)

Luna Tentoni prowadzi lokal gastronomiczny Saint-Vout we włoskim mieście Aosta. Właściciel restauracji poszukiwał osób chętnych do pracy w lokalu, ale wszelkie próby kończyły się fiaskiem.

Dlatego też zdecydował się umieścić niecodzienne ogłoszenie w sieci.

Masz krewnego lub przyjaciela, który jest towarzyską osobą? Daj nam znać i poproś o przesłanie CV. Jeśli zostanie zatrudniony, z przyjemnością podziękujemy Ci za pomoc i wręczymy kupon o wartości 300 euro do wydania w sklepach Saint-Vout lub Blooker Store - można przeczytać w ogłoszeniu, które przytacza "Il Gazzettino".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 21.03 Program Money.pl | Rewolucja czy zagrożenie? Jedna restauracja, wiele brandów wirtualnych

W rozmowie z włoskimi mediami Luca Tentoni powiedział, że szukał pracowników wszelkimi możliwymi sposobami.

Zamieszczał ogłoszenia i reklamy w sieci, szukał personelu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jednak zgłosiła się tylko jedna osoba.

Chętnych do pracy w gastronomii brakuje. Z podobnymi problemami mierzą się także koledzy z branży. Osoby, które odpowiadają na ogłoszenia, chcą zazwyczaj pracować jedynie w weekendy.

Tentoni chciałby jednak zatrudnić kogoś na stałe, gdyż, jak powiedział, jego biznes po pandemii nieco podupadł. - Świat się zmienił - podsumował mężczyzna.

Autor: PAA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić