Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Na to u Rydzyka idą unijne pieniądze. Senator pokazał pismo

536
Podziel się:

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu założona przez o. Rydzyka w ostatnich latach przeszkoliła ponad 2 tys. prawników m.in. z umiejętności "radzenia sobie z emocjami". Wszystko w ramach unijnego programu i z unijnych pieniędzy. Ministerstwo Sprawiedliwości odmawia wskazania kwot, jakie od UE otrzymała szkoła redemptorysty.

Na to u Rydzyka idą unijne pieniądze. Senator pokazał pismo
Resort sprawiedliwości poinformował o szkoleniach dla prawników, organizowanych na uczelni ojca Rydzyka (Getty Images, Twitter)

Senator Koalicji obywatelskiej Krzysztof Brejza 30 czerwca wystosował wniosek do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, dotyczący Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W piśmie Prokuratorowi Generalnemu zadano kilka pytań w trybie przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Chodzi o szkolenia współfinansowane z Unii Europejskiej, które od 2016 roku uczelnia o. Rydzyka organizuje dla resortu sprawiedliwości. Brejza chciał dowiedzieć się, ilu sędziów, prokuratorów oraz rzeczników prasowych i pracowników biur prasowych sądu i prokuratury zostało przeszkolonych w uczelni Rydzyka w okresie od 1 stycznia 2016 roku do 30 czerwca 2022 roku, a także jaki był koszt tych szkoleń. Interwencję ponowił 12 lipca.

W końcu senator doczekał się odpowiedzi, którą w czwartek opublikował na Twitterze. Z pisma Biura Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości dowiadujemy się, że AKSiM jest beneficjentem trzech projektów konkursowych, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Jak przekazał resort sprawiedliwości, w podanym przez Brejzę czasie przeszkolonych zostało "152 rzeczników prasowych oraz pracowników biur prasowych sądów i prokuratur, ponad 1100 sędziów, asesorów i referendarzy sądowych oraz około 1400 prokuratorów i asesorów prokuratorskich".

Szkolenia, które trwały od dwóch do sześciu dni, miały dotyczyć m.in. zasad skutecznej komunikacji, radzenia sobie z emocjami i osobami w stresie czy zasad komunikacji na sali sądowej. W dokumencie nie pojawiła się jednak odpowiedź na drugą część pytania senatora, czyli kwestię kosztów takich szkoleń.

Za kasę z tej "wstrętnej" UE. Ministerstwo Sprawiedliwości odmawia wskazania kwot - napisał Krzysztof Brejza pod udostępnionym na Twiterze pismem od MS.

Senator KO próbował ustalić koszta wspomnianych szkoleń już w maju ubiegłego roku, jednak wówczas również nie otrzymał od Ministerstwa wa Sprawiedliwości odpowiednich danych. Senator zamierza ponowić interwencję w tej sprawie.

Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(536)
wieszcz
wczoraj
Te pieniądze idą na indokrynację. przecież idą wybory a "ojciec narodu" ma jeden cel : pomóc PISowi wygrać wybory. Bo kogo będzie doił jak PIS przegra? To jest obecna Polska, wracamy do średniowiecza, gdzie rządzi pan, wójt i pleban. Biedny naród.
leon
2 dni temu
zaczęło się tak niewinnie od oszukania emerytów czyli pieniądze zebrane na ratowanie stoczni poszły na potrzeby ojczulka. Tak to wszyscy rolują emerytów. PO okradło "moherowe berety" z emerytur a ojczulek z ich własnych skromnych środków. Tak więc ręka w rękę jest kogo doić. Wystarczy postraszyć utrudnieniem dostępu do Pana a od urodzenia uważać za grzesznika. Ojciec Pan niewolników. Tych rządowych też.
Olo
2 tyg. temu
Do Rydzykowa -Torunia płyną szerokim strumieniem pieniądze na TORUŃSKIE IMPERIUM ojca Tadeusza a ludzie nie mają na węgiel!!!
GKM-iak
2 tyg. temu
Jakby zrobił kurs "jak doić starsze panie z kasy" to na pewno bym się zapisał. Pan Rydzyk jest mistrzem w swoim fachu a trzeba się uczyć od najlepszych.
taktrzymać!
2 tyg. temu
A co może moskwa albo berlin mieli "szkolić" czyli tresować jak rudego skunksa "PO" dziadku w wehrmachcie..??! BRAWO RYDZYK!
de facto
2 tyg. temu
Im dłużej Kaczyński jest u władzy, tym więcej publicznych pieniędzy jego giermkowie są w stanie wyeksportować do kieszeni środowisk związanych z prawicą. Dla niego to też osobiste bezpieczeństwo, bo jest pewien, że dzisiejsza opozycja go wsadzi za kratki. Dla niego przegrana w wyborach jawi się jako katastrofa. Moim zdaniem, im sondaże będą dla nich gorsze, tym mniejsza będzie chęć do jakichś nerwowych ruchów
Bat Chłopski
2 tyg. temu
Patrzę na to co się w Polsce wyprawia i tak jakoś mimo woli przypomniała mi się zasłyszana od znajomego (byłego ministranta) historia. Chodził kiedyś z księdzem i innym ministrantem po kolędzie. Starzy tępi i bogobojni ludzie, myśląc że ksiądz jest namiestnikiem Boga, dawali mu kasę i to całkiem konkretną. Pewnego dnia jakaś stara i schorowana baba dała temu księdzu tysiąc złotych. Ksiądz, wiedząc że baba na co dzień nie ma co jeść spytał, czy ma za co kupić jedzenie. Baba, że nie, ale przecież Jezuskowi nie żałuje (tak swoją drogą to nie wiedziałem, że Jezus jest na księdza utrzymaniu). Na to ksiądz oddał jej 200zł z tego tysiąca i powiedział, że ma sobie za to kupić jedzenie. Baba popłakała się ze szczęścia i całowała księdza po rękach oddając hołd niczym Bogu. Cofnęła się jeszcze do kuchni i dała mu blachę (całą!) świeżo upieczonego w Westfalce ciasta. Rodzina baby nawet tego ciasta nie posmakowała. Ksiądz wziął ciasto, 800zł i wylazł z chałupy szepcząc do kolegi "widzisz młody, tak się robi interesy". A baba? Baba długo jeszcze płakała ze szczęścia, że kupi sobie jedzenie, bo ksiądz dał jej przecież 200zł na jedzenie. Jeszcze tygodniami chwaliła księdza przed sąsiadami, jaki to dobry i wyrozumiały na niedolę ludzką człowiek.
observer
2 tyg. temu
Wojna i drożyzna odciągnęły naszą uwagę od politycznej wagi przyszłorocznych wyborów parlamentarnych. A stawka jest ogromna — po raz pierwszy od 2015 r. Jarosławowi Kaczyńskiemu zajrzało w oczy widmo klęski Kaczyński rozumie, że przegrana oznacza bezwzględną rozprawę nowej władzy z państwem PiS, które zbudował przez dwie kadencje rządów. Jego samego w tym scenariuszu czekają taśmowe wizyty w prokuraturach i sprawy przed trybunałami Szef PiS zdaje też sobie sprawę, że w przyszłym roku będzie miał 74 lata, a więc odsunięcie od rządzenia na kolejne cztery lata praktycznie uniemożliwia mu powrót do władzy W dodatku w razie porażki wyborczej PiS się rozpadnie — Kaczyński trzyma dziś partię twardą ręką, ale tylko dlatego, że wygrywa wybory. Klęska wyborcza pozbawi go pozycji lidera prawicy Wszystko to zmusiło prezesa do rozpoczęcia rekordowo długiej, ponadrocznej kampanii wyborczej. Kaczyński gra o swoje polityczne życie — a poza polityką nie ma praktycznie nic
edukacja+
2 tyg. temu
Wszyscy oblali maturę W jednej ze szkół średnich w powiecie tomaszowskim egzaminu dojrzałości nie zdał żaden uczeń: Powodów do chwały nie ma Liceum Katolickie prowadzone przez Stowarzyszenie im. Św. Ojca Pio na ul. Warszawskiej. Żaden z 12 uczniów matury nie zdał - poinformował portal Nasz Tomaszów.
Makaveli
2 tyg. temu
Moje pieniądze wydane u Rydzyka na szkolenie ludzi którzy mnie ścigają. Nie wierze.
Trochę faktów...
2 tyg. temu
Prawda jest taka, że w społeczeństwie grasują psychopaci, ale oni nie muszą być toksyczni - część jest pożyteczna jako chirurdzy czy inne ważne zawody. Natomiast istnieje grupa osób bardzo toksycznych - nie zawsze psychopatów, ale zazwyczaj narcyzów - (ang.) malignant narcissist, którzy podlegają pewnym określonym schematom. Jednym z podstawowych i najbardziej uniwersalnych jest przybieranie maski osoby bardzo dobrej i budowanie wokół siebie fasady, która pozwoli zwalczyć wszelkie próby podważenia uczciwości takiej osoby. Tym samym najprościej jest ich rozpoznać po tym, że wytknięcie ewentualnych złych uczynków wywoła oburzenie lub nawet zemstę (ang. narcissist rage) lub obronę ze strony ich otoczenia. Niestety do tej grupy zaliczają się osoby związane z instytucjami kościoła, państwowymi, religijnymi sektami, grupami przestępczymi, różni dyktatozy oraz watażkowie, komunistyczni politycy i funkcjonariusze, osoby udzielające się charytatywnie itp. Znając ta zasadę, można lepiej zrozumieć historie świata! Wszystkie osoby, które pasują do tego schematu powinny być pod regularną lustracją policji/US (pamiętajmy, że groźny jest tylko mały procent!), ponieważ nic na to się nie poradzi - część ludzi zawsze będzie toksycznymi narcyzami, bo tak wygląda dystrybucja typów osobowości w społeczeństwach.
...
2 tyg. temu
Syn byłej premier przyjął święcenia kapłańskie w 2017 roku. Po święceniach zaczął pełnić posługę w parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach. Kiedy odprawiał swoją mszę prymicyjną na Jasnej Górze, wydarzenie było transmitowane przez Telewizję Publiczną. Do klasztoru z tej okazji przyjechali premier Beata Szydło z mężem Edwardem, prezydencka małżonka Agata Kornhauser-Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Licznie zjawili się również ówcześni ministrowie rządu Beaty Szydło. Z księdzem Tymoteuszem mszę przed Cudownym Obrazem odprawiał dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. A wśród duchownych uczestniczących w uroczystości byli też m.in. metropolita częstochowski abp Wacław Depo. List z gratulacjami nadesłał węgierski premier Viktor Orban. Obecnie porzucił sutannę, zmienił nazwisko i pracuje w firmie Obajtka. Orbana nie przeprosił.
pawel-
2 tyg. temu
a szkolenie pt. "Jak doić budżet " oczywiście będzie ! - konkordat, religia w szkołach,fundusz kościelny,kapelani - Dzieje Apostolskie 5: 38 i 39
Igma
2 tyg. temu
Pan Tadeusz wszedł pierwszy, drżącymi rękami Drzwi za sobą zamyka, och! Nareszcie sami. Ach! Zosiu, ach Zosieńko, jak mi niewygodnie Popatrz, jak mi odstaje, spójrz no na moje spodnie. Zosia łzy rzewne roni i za pierś się chwyta, Że to była dzieweczka z chłopcem nie obyta, Nie wiedziała zaiste, czy ma się całować Ze swym mężem, czy płakać, czy pod ziemię schować.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić