Te zawody to towarzyska czerwona kartka. W rankingu znalazło się miejsce dla polityków

8

Prawnik albo lekarz - to zwykły być zawody cieszące się powszechnym uznaniem. Są jednak takie, które mogą nas wykluczyć z życia towarzyskiego, niezależnie od tego jaki mają wygląd czy charakter. Co ciekawe - w rankingu znalazły się nie tylko zawody fizyczne.

Te zawody to towarzyska czerwona kartka. W rankingu znalazło się miejsce dla polityków
Te zawody cieszą się najmniejszym szacunkiem (pexels, tiktok)

Po raz pierwszy listę zawodów portal bukmacherski Play Ojo opublikował w 2019 roku, ale zestawienie jak się okazuje, jest wciąż aktualne.

Zawód weryfikuje nasze powodzenie

Wielu Brytyjczyków, wśród których przeprowadzono badanie, przyznało że podczas umawiania się na randki biorą pod uwagę nie tylko wygląd i charakter potencjalnego partnera, ale także wykonywany przez niego zawód.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 100 obietnic Tuska. "Nie wiem co będzie dalej"

Podobno żadna praca nie hańbi - w końcu za pieniądze w ten sposób zarobione żyjemy, mamy ubezpieczenie, odkładamy na emeryturę i funkcjonujemy w społeczeństwie. Okazuje się jednak, że wiele osób wciąż zwraca uwagę na to, jaka jest ta praca, którą wykonujemy. Dla dzieci jest ujmą, kiedy słyszą, że ich mama jest sprzątaczką czy ojciec pomywaczem. To jednak nie koniec tego, jaki wpływ na postrzeganie w społeczeństwie ma wykonywany przez nas zawód. Możemy się dowiedzieć o tym choćby przez to, jak szybko ktoś znajduje swoją drugą połówkę. Nie wiadomo dlaczego, ale zawody powszechnie budzące szacunek i podziw są postrzegane jako te, których wykonawcy nie muszą się borykać z wieloma problemami, jakie spotykają tych na gorzej postrzeganych stanowiskach.

Powiedz mi, jak pracujesz, a powiem ci czy będziesz mieć powodzenie

Zestawienie przeanalizowała influencerka Eliie Dean. Okazało się, że wśród zawodów są też takie, przy których ciężko jest wymienić, choć dwa pozytywne przymiotniki.

Ranking od miejsca 10 do 1 stanowili kolejno taksydermiści (ci, którzy wypychają skóry zwierząt), pracownicy deratyzacji i dezynfekcji, inspektorzy ruchu drogowego, komornicy, handlarze ryb, politycy, pracownicy firmy sprzątającej (tzw. śmieciarze), przedsiębiorcy pogrzebowi, sprzątaczki i pracownicy kanalizacji.

Nie da się ukryć, że dla biorących udział w tym zestawieniu ważny jest zapach, jaki otacza danego pracownika oraz ogólny stan estetyczny miejsca, w jakim dana osoba pracuje.

Zastanawiamy się więc skąd w tym zestawieniu pojawił się właśnie polityk - macie jakieś pomysły?

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić