To koniec! Lotnisko Chopina zostanie zamknięte

150

Koniec spekulacji. Z najnowszych doniesień wynika, że w momencie uruchomienia Centralnego Punktu Komunikacyjnego (CPK) na dobre skończy się ruch cywilny na lotnisku Chopina w Warszawie. Takie informacje przekazał serwis wnp.pl.

To koniec! Lotnisko Chopina zostanie zamknięte
Lotnisko Chopina (Wikimedia)

Rządowy dokument wskazuje na to, że minister infrastruktury Andrzej Adamczyk nie chciał zamykać stołecznego lotniska. Na takie rozwiązanie naciskał jednak Marcin Horała. To wiceminister funduszy, a jednocześnie rządowy pełnomocnik ds. CPK.

W dniu 25 maja 2023 r. została podjęta przez Stały Komitet Rady Ministrów decyzja dotycząca rozstrzygnięcia na korzyść Pełnomocnika Rządu RP ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego rozbieżności między Ministrem Infrastruktury, a ww. Pełnomocnikiem w zakresie konieczności przeniesienia ruchu cywilnego z Lotniska Chopina na CPK. Obowiązujące dokumenty strategiczne w zakresie transportu nie przesądzały tej kwestii, tym samym decyzja SKRM ostatecznie przesądza o zakończeniu działalności komercyjnej Lotniska Chopina w Warszawie z chwilą operacyjnego uruchomienia Portu Lotniczego "Solidarność" - można przeczytać w projekcie rządowej strategii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fausti o przeprowadzce do Krakowa i miłości. Jakie ma "wymagania" co do mężczyzn?

Zdumienia pomysłem zamknięcia lotniska Chopina dla ruchu cywilnego nie kryje Dariusz Joński z PO. Przewodniczący sejmowej podkomisji ds. transportu lotniczego spostrzega, że cieszy się ono największą popularnością w Polsce. -  Jak można zamykać coś, co jest najczęściej wybierane przez Polaków? To jest jakieś nieporozumienie. Stolica, wzorem choćby Londynu, powinna mieć swoje lotnisko. Trzeba tę warszawską infrastrukturę dalej wykorzystywać z myślą o lotach cywilnych - podkreśla Joński, cytowany przez wnp.pl.

Zawrzało wśród polityków. Poseł Lewicy nie ma wątpliwości

Przekierowanie ruchu cywilnego z lotniska Chopina na CPK wywołuje sporo emocji. Jak do tego założenia zawartego w projekcie rządowej strategii dla branży lotniczej odniósł się Maciej Kopiec, poseł Lewicy?

Ruch cywilny z Chopina przenoszony jest po to, by nie dało się udowodnić, że Centralny Port Komunikacyjny jest bez sensu. To jest działanie głównie w interesie potencjalnych inwestorów CPK, a nie społecznym - powiedział (cyt. wnp.pl).
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić