Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Starczyk
|

Ostatni weekend wakacji. To oznacza jedno...

2
Podziel się:

Koniec wakacji staje się faktem. Jak co roku w tym czasie na polskich drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Kontrolowana będzie prędkość, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Ostatni weekend wakacji. To oznacza jedno...
Policja (Materiały WP, Adobe)

Wakacje dobiegają końca. Rozpoczyna się ostatni wakacyjny weekend, a to oznacza tysiące Polaków wracających z wypoczynku. Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. A to oznacza więcej patroli - i więcej mandatów dla kierowców, którzy narażają na niebezpieczeństwo zdrowie i życie swoje oraz innych.

Na drogach przechodzących przez miejscowości wypoczynkowe i trasy tranzytowe możemy spodziewać się większego natężenia ruchu. Policja apeluje, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zobacz także: 27-letni złodziej przebrał się za kobietę. Chciał zmylić policję

Koniec wakacji. Więcej policjantów na drogach

Największy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym mają sami kierujący. To od ich zachowania na drodze najwięcej zależy. Mając to na uwadze, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie przygotowali kilka porad, które pomogą w bezpiecznym dotarciu do celu:

• Zaplanuj czas na powrót tak by wsiadając za kierownicę być wypoczętym.

• Weź pod uwagę przewidywane zwiększone natężenie ruchu na drogach i możliwość skorzystania z tras alternatywnych.

• Przed wyjazdem zadbaj o czystość również wewnętrznej strony szyb samochodu. Skontroluj też stan wycieraczek.

• Podczas jazdy autem znacznie obciążonym ilością osób i bagażami miej na uwadze, że fizyczny środek ciężkości masy pojazdu jest w innym miejscu niż zwykle. Może to powodować całkiem inne odczucia w prowadzeniu auta, szczególnie w zakrętach.

• Jeżeli podczas zatoru tzw. korku, ruchem zacznie kierować policjant – pamiętaj że jego sygnały mają pierwszeństwo przed sygnalizacją świetlną, znakami drogowymi, czy też innymi przepisami ustalającymi pierwszeństwo przejazdu. Uważnie obserwuj jego gesty.

• Zapinając pasy bezpieczeństwa pamiętaj że przepisy wymagają od Ciebie korzystania z nich w sposób prawidłowy. Dopilnuj żeby pas ramieniowy i biodrowy nie był poskręcany, przebiegał we właściwy sposób. Nieprawidłowo zapięte pasy mogą podczas wypadku zamiast pomóc, przysporzyć poważnych obrażeń ciała.

• Pamiętaj że spoczywa na Tobie obowiązek dopilnowania by osoby, które przewozisz miały prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa. Jeżeli przewozisz dzieci – obowiązują Cię nie tylko przepisy wymuszające stosowanie fotelików lub innych urządzeń przytrzymujących ale też przepisy wynikające z instrukcji producenta urządzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Milicjant
12 miesięcy temu
A co z tym zabitym co go zawieźli na parking ślepcy???!!!
Grabarz
12 miesięcy temu
I znowu zarobimy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić