Ulga na internet. Możesz odliczyć nawet 1520 zł

7

Ulga na internet cieszy się niemałą popularnością. Pozwala ona na odliczenie wydatków poniesionych z tytułu korzystania z sieci, niezależnie od miejsca i formy. Kto może z niej skorzystać?

Ulga na internet. Możesz odliczyć nawet 1520 zł
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Na podatki.gov.pl wyjaśniono, że ulga przysługuje wtedy, gdy ktoś uzyskuje dochody opodatkowane według skali podatkowej lub ryczałtem ewidencjonowanym i w roku podatkowym poniósł wydatki związane z użytkowaniem sieci, a ponadto nie korzystał z ulgi w poprzednich latach.

W ramach tej ulgi możesz odliczyć poniesione w roku podatkowym wydatki za używanie Internetu, niezależnie od miejsca oraz formy korzystania (np. w domu - łącze stałe, bezprzewodowe, w tym za pomocą urządzeń mobilnych) - przekazano.

Ulga jest limitowana - nie może przekroczyć 760 zł, a w przypadku małżeństw - 1520 zł. "Limit nie przechodzi na następny rok, co oznacza, że wydatek poniesiony w danym roku i nieodliczony z powodu braku dochodu, nie może być odliczony w roku następnym" - doprecyzowano na podatki.gov.pl.

Odliczasz wydatki faktycznie poniesione w roku podatkowym z tytułu użytkowania sieci Internet, ale w kwocie nie wyższej niż 760 zł. Kwota przysługującego odliczenia w części, w jakiej nie znalazła pokrycia w dochodach (przychodach) danego roku podatkowego nie podlega odliczeniu w kolejnych latach - czytamy w informacji o uldze.

Ulga na internet. Jak udokumentować prawo do ulgi?

Ulgę na internet możesz odliczyć wtedy, gdy posiadasz dokument potwierdzający poniesienie wydatku, zawierający przede wszystkim:

  • dane identyfikujące kupującego (odbiorcę usługi),
  • dane identyfikujące sprzedającego usługę,
  • rodzaj usługi oraz
  • kwotę zapłaty

Przedstawiciele rządu tłumaczą, że "odliczeń dokonujesz w zeznaniu podatkowym PIT-36, PIT- 37 lub PIT-28, do którego należy dołączyć załącznik PIT/O (informację o odliczeniach)".

Zobacz także: Rekordowa inflacja w Polsce. "Prezes Glapiński stracił wiarę w swoje słowa"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić