Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Warszawska parafia wprowadziła opłaty. Ludzie grzmią: "To karygodne"

662
Podziel się:

Niemałe poruszenie wzbudziły zasady wprowadzone przez warszawską parafię Wniebowzięcia NMP w Zerzeniu w Wawrze. Od września bieżącego roku pobiera ona opłaty od rodziców przywożących dzieci do pobliskiej szkoły. Sprawa budzi mnóstwo emocji.

Warszawska parafia wprowadziła opłaty. Ludzie grzmią: "To karygodne"
Parafia Wniebowzięcia NMP w Zerzeniu (Google Maps, Wikipedia, Petroniusz fotopolska.eu)

Rodzice muszą zmierzyć się z ogromnym problemem. Ci, którzy przywożą swoje dzieci do szkoły podstawowej nr 109 przy ul. Przygodnej, niestety nie mają możliwości zaparkowania pojazdów bezpośrednio przy placówce.

Alternatywy? Można skorzystać z "dzikiego" parkingu przy poboczu lub z niewielkiego parkingu przy sklepie spożywczym. Jest jeszcze kościół z ogromnym placem, który przed kilkoma laty został przeobrażony w parking. Dzisiaj pomieści około 100 samochodów.

Dotychczas można było z niego skorzystać za darmo. Od początku roku obowiązuje jednak abonament. Miesięcznie posiadacze aut osobowych muszą płacić od 150 do 250 zł. Tańszy abonament obejmuje rodziców przywożących lub odbierających dzieci ze szkoły. Kierowcy autobusów płacą aż 400 zł.

To niebezpieczne. Teraz musimy odwozić dzieci pod samą szkołę, wyskakują na ruchliwą ulicę, może dojść do wypadku. Nie znam rodziców, którzy wykupili ten drogi abonament - mówi matka jednego z uczniów, cytowana przez "Super Express".
To karygodne! Jak nie opłaty za parking, to straż miejska, albo tak zwani miejscowi, którym przeszkadzają nasze samochody. Z samego rana na ulicy tworzy się korek i robi się armageddon - grzmi natomiast pan Fryderyk.

Płatny parking przy kościele. Proboszcz tłumaczy

Dziennikarka "Gazety Wyborczej" zapytała proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP, księdza Krzysztofa Waligórę o powód wprowadzenia opłat parkingowych. Duchowny wyjaśnił, że opłaty wdrożono "ze względu na: konieczność utrzymania porządku i bezpieczeństwa, zapewnienie miejsc parkingowych dla uczestników uroczystości religijnych, bezpieczeństwa dzieci i dlatego, że teren jest własnością parafii".

Parafia wcześniej miała umowę z miastem. Została ona jednak wypowiedziana, bo - zdaniem księdza - druga strona nie wywiązywała się z jej warunków. Inną wersję przedstawiło miasto.

Dzielnica wywiązywała się z zapisów umowy i utrzymywała porządek na udostępnionym parkingu. Podjęliśmy rozmowy w celu kontynuacji umowy, ale warunki finansowe zaproponowane przez parafię były nie do przyjęcia przez urząd dzielnicy - wytłumaczyła Aleksandra Słowińska, rzeczniczka dzielnicy Wawer ("GW").
Zobacz także: Ambasador Rosji komentuje wezwanie do MSZ. "Takie jest stanowisko Federacji Rosyjskiej"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(662)
Irys
7 dni temu
Taaa... Uroczystości religijne odbywają się codziennie od rana do nocy...
Zet
2 miesiące temu
Na Poznańskim lotnisku jest podobnie. Wprowadzono horędalne opłaty za nawet wysadzenie kogoś przed wejściem trwające minutę. Duże kolejki przed automatem do opłat powoduje, że panuje haos,nerwówa. Ja zapłaciłem razy, bo za pierwszą wpłatą 20 zł szlaban się nie otworzył zrobiłem druga wpłatę, znów 20 zł i ostatni raz stamtąd odjechałem. Teraz goście wychodzą na główną trasę i wsiadają na przystanku miejskim. JUŻ NIE WJADĘ NA TEREN LOTNISKA
wojtek122
2 miesiące temu
Pazerność i chciwość zgubią kościół i niech się nie dziwią że ludzie się od nich odwrócą,nie tak miało wyglądać chrześcijaństwo. Kiedyś ksiądz był poważany teraz niestety sami kopią dołki pod sobą.
Lester Moore
2 miesiące temu
Za komuny w takich sytuacja mawiano: "To musi runąć!" Kościół, który przekształca się w placówkę handlową, musi runąć. Jezus wygnał przekupniów ze świątyni, ale jak widać, nie na zawsze.
Bolo
2 miesiące temu
Jędraszewski do cywila !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Xxxxx
2 miesiące temu
Klechy już na dobre się panoszą, a co na to minister edukacji. W nagrodę wyrzucić religię z szkoły.
Krystyna
2 miesiące temu
Temu Panu już dziękujemy. Wyjątkowo długo panoszy się w tej parafii. Czas na zmianę.
Greg
2 miesiące temu
Nic nowego. Kościół od swoich początków chciał tylko pieniędzy. Poczytajcie historię Kościoła Katolickiego. A swoją drogą, ta pseudoamerykańska moda na odwożenie dzieci jest chora! Są oczywiście uzasadnione powody, ale często dziecko ma do przejścia m/w 1 kilometr... Spacer lepszy jest dla zdrowia dziecka!!!
Rafi
2 miesiące temu
Wiadomo jaki jest cel tej religii - wybawić nas od naszych ciężko zarobionych pieniędzy przez okłamywanie i wykorzystywanie łatwowierności. A Jezus powiedział im: Darmo wzięliście darmo dawajcie. :)
Bronek
2 miesiące temu
Wiadomo gmina Wawer.Ksiadz nie chciał się podzielić z urzędnikami pod stołem.
Jakby
2 miesiące temu
rodzice trochę pomyśleli to by wypisali swoje dzieci z religii w tej szkole i kto by wtedy wygrał? Ale tu trzeba mieć, wiecie co.
FRANEK 1953
2 miesiące temu
I TO JEST WŁAŚNIE POCZĄTEK KOŃCA ŚWINTEGO KOŚCIOŁA !!!
Tymon
2 miesiące temu
No i dobrze za co mają żyć Wszędzie drozyzna, prawdziwy wierny się nie żali tylko będzie płacić W całej Polsce to powinno byc
Mirkus
2 miesiące temu
.....a jeśli wasze ządanie nie zostanie spełnione, to po prostu parkujecie za darmo zgodnie z prawem. Krótko i na temat.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić