aktualizacja 

Wracał z pracy w Holandii. Pomachali Polakowi rulonem banknotów

134

Mieszkaniec województwa dolnośląskiego wracał z pracy w Holandii autobusem. Na przystanku obok stacji paliw, kiedy wyszedł zapalić papierosa, został oszukany metodą na tak zwany "rulon". Polak stracił zarobione pieniądze.

Wracał z pracy w Holandii. Pomachali Polakowi rulonem banknotów
. (Policja)

Mechanizm oszustwa na tak zwany "rulon" pojawia się co jakiś czas. Szczególnie ostrożni i nieufni powinni pozostać powracający autokarem z pracy w Holandii czy Niemiec.

Posiadają oni przy sobie zazwyczaj znaczną ilość gotówki, którą bezprawnie i podstępem chcą przejąć oszuści. Często kierowca autokaru zatrzymuje się na przerwę, na jednej ze stacji paliw na granicy, wówczas do działania przystępują oszuści.

Tak też było w przypadku mieszkańca województwa dolnośląskiego, który wracał z pracy w Holandii autobusem. W portfelu posiadał sporą gotówkę w walucie euro. Kiedy kierowca zatrzymał się na przerwę przy jednej z przygranicznych stacji paliw, mężczyzna wyszedł na zewnątrz. Po chwili podeszła do niego nieznana osoba i zaczęła spontaniczną rozmowę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zakupy w sieci. Uważaj na sztuczki oszustów

Pokrzywdzony po wypaleniu papierosa pożegnał się i udał się w kierunku autokaru. Po chwili zauważył jak nieznajomy, z którym wcześniej rozmawiał, schyla się i coś podnosi, następnie macha plikiem pieniędzy. Powiedział pokrzywdzonemu, że chyba ktoś je zgubił i odciągnął go na bok.

Wówczas do akcji wkroczył drugi oszust, który stwierdził, że ktoś ukradł mu pieniądze, on je rozpoznał i kazał okazać gotówkę. Pokrzywdzony pokazywał portfel. W trakcie jego przeglądania, korzystając z nieuwagi pokrzywdzonego, sprawca podmienił banknoty euro na takie, które nie były środkiem płatniczym - relacjonuje nadkomisarz Aneta Berestecka z KPP w Żarach.

Oszust wykorzystał powstałe zamieszanie, awanturując się z drugim mężczyzną. Po wszystkim pokrzywdzony wsiadł do autokaru, a kiedy podczas podróży postanowił sprawdzić swoje banknoty, zorientował się, że został oszukany. W ten sposób stracił kilka tysięcy złotych.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić