aktualizacja 

Wrzuć plastikową butelkę i zgarnij nagrodę. Taki automat stanął w Polsce

4

Mieszkańcy Aleksandrowa Łódzkiego mogą od niedawna skorzystać z butelkomatu, który umieszczony jest w Urzędzie Miasta. Do wygrania są nawet nagrody. Wystarczy przynieść plastikowe butelki PET, wymienić je na punkty i otrzymać jeden z trzech upominków. Przekonajcie się, co czeka na mieszkańców, którzy zdecydują się dołączyć do akcji, To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Wrzuć plastikową butelkę i zgarnij nagrodę. Taki automat stanął w Polsce
W ramach akcji "Nie odpadaj, segreguj" w urzędzie stanął automat, który pozwala wymienić puste plastikowe butelki na nagrody. (Urząd miasta)

Wymień butelki na nagrody 

Jak podaje Express Ilustrowany, urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim postanowił zachęcić mieszkańców do tego, by segregowali odpady. W urzędzie stanął butelkomat, do którego można przynosić puste butelki po napojach. Automat przyjmuje butelki PET, czyli większość najpopularniejszych butelek nada się do segregacji. Zebrane punkty ze zwróconych butelek można wymieniać na nagrody. Co trzeba zrobić, by je zgarnąć? Wystarczy przyjść do urzędu przy ul. Jasińskiego 20, gdzie znajduje się Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, z pustymi plastikowymi butelkami i wrzucić je do automatu. 

Jedyne co musimy zrobić, to wrzucić przyniesione przez siebie butelki do otworu, a następnie wybrać – klikając w obrazek na ekranie - jedną z dostępnych nagród, po czym odebrać paragon, na którym odnotowana jest liczba zdobytych punktów — tłumaczy Agata Kowalska, rzecznika Urzędu Miejskiego. 

Mieszkańcy mogą otrzymać jeden punkt za każdą oddaną do recyklingu butelkę. Gdy uzbierają wystarczającą liczbę punktów, mogą udać się do Urzędu po odbiór nagrody.

Nagrody za butelki. Oto co dostają mieszkańcy

Akcja organizowana przez władze Aleksandrowa Łódzkiego "Nie odpadaj, segreguj" ma zachęcić mieszkańców do segregowania odpadów i wypracowywania dobrych eko nawyków. Jakie nagrody czekają na chętnych? Można wygrać zestaw ekologicznych woreczków do pakowania warzyw i owoców (75 punktów), wentylowane pojemniki na odpady kuchenne (125 punktów), a także zestaw toreb do segregacji tworzyw sztucznych, papieru oraz szkła (175 punktów).

Po nagrody można się zgłaszać w Referacie Gospodarki Odpadami przy pl. Kościuszki 4 w pokoju nr 5. Trzeba jednak pamiętać, że liczba nagród jest ograniczona, dlatego mieszkańcy muszą pośpieszyć się z oddawaniem butelek. Decydować na kolejność zgłoszeń. 

Autor: OSK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić