Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. MKS
|

Wybaczcie, millenialsi. Używając tych emotikon, jesteście śmieszni

18
Podziel się:

Zła wiadomość dla tych, którzy często używają tej emotikony: "😂". Nie jest już modna, więc jeśli wplatacie ją w swoje posty w mediach społecznościowych, młodzi uznają was za nudnych i, powiedzmy sobie to wprost, starych.

Wybaczcie, millenialsi. Używając tych emotikon, jesteście śmieszni
Emotikony też podlegają modzie (Pixabay)

Granica między tym, co nadal modne, a tym, co staje się synonimem obciachu, jest bardzo cienka – ale biada temu, kto tego nie zauważy, bo stanie się obiektem żartów i współczucia. Taki właśnie los stał się udziałem tej emotikony: 😂. Po angielsku to "laughing emoji", polski "słownik emotikonów" tłumaczy ją jako "łzy szczęścia". Tak, emotikony również podlegają modzie, a sprawa jest na tyle istotna, że obszerny artykuł "przestarzałym" łzom szczęścia poświęcił serwis CNN Business. 

Obciach na TikToku

Chodzi więc o to, że na TikToku, ulubionym portalu społecznościowym młodych ludzi (a ulubionym będzie tak długo, jak dorośli nie zrozumieją, o co chodzi w TikToku i nie zaczną masowo zakładać tam kont), w ostatnich tygodniach rozgorzały dyskusje o tym, co już nie jest fajne dla pokolenia Z.

"Zetki" to pokolenie ludzi urodzonych w drugiej połowie lat 90. i po 2000 roku, dopiero wkraczających na rynek pracy. Młodzi, bezkompromisowi, chętnie wydający pieniądze rodziców i bez żalu rezygnujący z usług firm, które z im tylko znanych powodów przestały być "fajne". Jednym słowem: klienci pożądani, ale też bardzo trudni. 

Zobacz także: Paszport dla zaszczepionych? "To tylko kwestia czasu"

Firmy, które nie rozumieją kodów, jakich używają "zetki", nie mają szansy do nich dotrzeć. Więc bardzo nam przykro, przekonuje CNN. Jeśli będziecie na swoich na swoich kanałach w mediach społecznościowych używać "😂", to jesteście skończeni. Żaden młody nie spojrzy na was poważnie.

 A skoro nie "płaczemy ze szczęścia", to co? Amerykański serwis podpowiada, że alternatywą, która może uratować komunikację z dwudziestolatkami, może się okazać "💀", którą odczytujemy jako "zabiłeś mnie" lub "umieram". I nie, nie używamy jej, gdy stało się coś złego, lecz aby wyrazić, że coś jest bardzo zabawne. CNN przekonuje, że użytkownicy TikToka nadal akceptują "LOL", czyli " a lot of laughs". Bardzo, bardzo śmieszne. 

Na cmentarz obrazkowej komunikacji trafia także "🤣", która również wyraża, że coś jest bardzo zabawne. Gdy jeden z użytkowników TikToka zapytał, co nie tak z ta emotką, otrzymał odpowiedź, która stanowi uniwersalne wyjaśnienie, dlaczego coś przestaje być fajne.

Nawet moja mama tego używa – odpisał inny użytkownik.

Bo gdy dorośli zaczynają mówić językiem nastolatków, trzeba natychmiast znaleźć inne kody do przekazywania myśli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Cziken220
rok temu
A więc tak 😂, 🤣 można pisać jako 😭💀. Jeśli ktoś twierdzi że 🤣😂 jest już ,,obciachowe,,
Ktoś :))
rok temu
Według mnie ten artykuł jest bezsensu
:))
rok temu
urzekła mnie twa historia
Zibi
rok temu
A poco mi znajomosc z ludzmi ktorzy chetnie wydaja pueniadze rodzicow czyli golodupcy leniwi bez ambicji dziekuje bardzo ale nie
Uhff
rok temu
Wow mlodzi 15-25 uznają mnie 32 latka za starego normalnie się popłacze 😂
abc
rok temu
ja używam tej emotki i nie rozumiem innych nastolatków które mają oto problem i znam tylko jedną taką osobę która ma problem
PRYĆ
rok temu
Po pierwsze tiktok to nie jest ulubiona aplikacja wśród nastolatków tylko ulubiona aplikacja 12 latek co myślą że jak wstawia film na którym pokazują swoją twarz i po prostu oddychają z wstawioną w tle muzyce to będzie gwiazdą internetu A poza tym nikt nie używa słowa zetka nie spotkałem się w życiu ani razu z osobą mówiącą *zetka Ani razu nie widziałem też żeby ktokolwiek używał emotki 💀 żeby pokazać że coś jest zabawne Mówiąc waszym językiem ten post jak każdy inny na ten stronie to: 😂💩
azcns
rok temu
O2 staje nudne i to aż tak bardzo, że nie wiem, jaką emotkę wstawić.
sdg
rok temu
Ludzie na tik toku nie są fajni. Nie ma co się im podlizywać
DFG
rok temu
Ciekawe, pracuje w londynie w duzej firmie IT, mam kilka osobw teamie 20-22 i niektorzy z nich uzywaja kilka razy dziennie.
Jack
rok temu
Mam się przejmować opinią jakichś nieudaczników co nawet żarówki nie potrafią zmienić? Hahaha 😂😂😂
Art
rok temu
Zła wiadomość bo?....pewnie jakiś ten z pisał czy jak sie to zwie..... poważnie trzeba dzielić tak ludzi? Skończ dziecko drogie edukacje a następnie napisz o relacjach międzypokoleniowych
Qwerty
rok temu
Interpunkcja w tytule !
aha
rok temu
że miałem się przejąć? śmieszny w tym momencie to jest autor tego tekstu, który nawet podpisać się nie potrafi pod własnymi wypocinami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić