Wybaczcie, millenialsi. Używając tych emotikon, jesteście śmieszni

18

Zła wiadomość dla tych, którzy często używają tej emotikony: "😂". Nie jest już modna, więc jeśli wplatacie ją w swoje posty w mediach społecznościowych, młodzi uznają was za nudnych i, powiedzmy sobie to wprost, starych.

Wybaczcie, millenialsi. Używając tych emotikon, jesteście śmieszni
Emotikony też podlegają modzie (Pixabay)

Granica między tym, co nadal modne, a tym, co staje się synonimem obciachu, jest bardzo cienka – ale biada temu, kto tego nie zauważy, bo stanie się obiektem żartów i współczucia. Taki właśnie los stał się udziałem tej emotikony: 😂. Po angielsku to "laughing emoji", polski "słownik emotikonów" tłumaczy ją jako "łzy szczęścia". Tak, emotikony również podlegają modzie, a sprawa jest na tyle istotna, że obszerny artykuł "przestarzałym" łzom szczęścia poświęcił serwis CNN Business. 

Obciach na TikToku

Chodzi więc o to, że na TikToku, ulubionym portalu społecznościowym młodych ludzi (a ulubionym będzie tak długo, jak dorośli nie zrozumieją, o co chodzi w TikToku i nie zaczną masowo zakładać tam kont), w ostatnich tygodniach rozgorzały dyskusje o tym, co już nie jest fajne dla pokolenia Z.

"Zetki" to pokolenie ludzi urodzonych w drugiej połowie lat 90. i po 2000 roku, dopiero wkraczających na rynek pracy. Młodzi, bezkompromisowi, chętnie wydający pieniądze rodziców i bez żalu rezygnujący z usług firm, które z im tylko znanych powodów przestały być "fajne". Jednym słowem: klienci pożądani, ale też bardzo trudni. 

Zobacz także: Paszport dla zaszczepionych? "To tylko kwestia czasu"

Firmy, które nie rozumieją kodów, jakich używają "zetki", nie mają szansy do nich dotrzeć. Więc bardzo nam przykro, przekonuje CNN. Jeśli będziecie na swoich na swoich kanałach w mediach społecznościowych używać "😂", to jesteście skończeni. Żaden młody nie spojrzy na was poważnie.

 A skoro nie "płaczemy ze szczęścia", to co? Amerykański serwis podpowiada, że alternatywą, która może uratować komunikację z dwudziestolatkami, może się okazać "💀", którą odczytujemy jako "zabiłeś mnie" lub "umieram". I nie, nie używamy jej, gdy stało się coś złego, lecz aby wyrazić, że coś jest bardzo zabawne. CNN przekonuje, że użytkownicy TikToka nadal akceptują "LOL", czyli " a lot of laughs". Bardzo, bardzo śmieszne. 

Na cmentarz obrazkowej komunikacji trafia także "🤣", która również wyraża, że coś jest bardzo zabawne. Gdy jeden z użytkowników TikToka zapytał, co nie tak z ta emotką, otrzymał odpowiedź, która stanowi uniwersalne wyjaśnienie, dlaczego coś przestaje być fajne.

Nawet moja mama tego używa – odpisał inny użytkownik.

Bo gdy dorośli zaczynają mówić językiem nastolatków, trzeba natychmiast znaleźć inne kody do przekazywania myśli.

Autor: MKS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić