oprac. Anna Kozińska| 
aktualizacja 

Wybory prezydenckie. Pojawiła się nieoczekiwana kandydatka

32

Duda - tak ma na nazwisko kolejna osoba pretendująca do prezydenckiego fotela. Bynajmniej nie chodzi o Andrzeja Dudę. Jak podkreśla pani Jolanta, "Polska potrzebuje kogoś, kto jest świeży i pozytywnie nastawiony".

Wybory prezydenckie. Z Andrzejem Dudą chce konkurować Jolanta Duda
Wybory prezydenckie. Z Andrzejem Dudą chce konkurować Jolanta Duda (East News, Marek Maliszewski/REPORTER)

Na razie jej kampania ogranicza się do jednego billboardu i aktywności na portalu społecznościowym. Jolanta Duda z Chełma chce wystartować w wyścigu o fotel prezydencki i rywalizować z kandydatem PiS o tym samym nazwisku.

Jak podaje dziennikwschodni.pl, Jolanta Duda chce sfinansować swoją kampanię z własnych oszczędności. Na billboardzie występuje w czerwonej sukience i promuje się hasłem: "Lubelszczyzna murem za Jolantą! Naszą Kandydatką na Prezydenta RP".

- Jestem z Chełma, tu skończyłam I Liceum Ogólnokształcące. I choć wyjechałam z miasta, to sentyment do szkoły i nauczycieli pozostał. Czasem się jeszcze spotykamy, aby powspominać. Po studiach w Warszawie wraz z mężem wyjechaliśmy do Londynu - mówi Jolanta Duda. Pracowała tam w banku, wróciła cztery lata temu.

Zobacz także: Zobacz też: Tusk o prezydenturze Dudy: to karykatura

Z nią "100-procentowy sukces"

- Polska potrzebuje kogoś, kto pogodzi zwaśnione strony. Kogoś, kto jest świeży i pozytywnie nastawiony. Tak napisałam w swoim programie, mam bardzo dużo do zaoferowania: siłę i mądrość Polsce i Polakom, świeżą energię, jak i kreatywne pomysły, którymi zawsze służę rodakom. Promuję Polskę za granicami już przez ponad dziesięć lat! - podkreśliła Jolanta Duda, która chce startować w wyborach jako kandydatka niezależna.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

- Jestem ponad partiami. Uważam, że prezydent nie powinien reprezentować partii, tylko ludzi, bez względu na to, z kim są związani. Takie podziały prowadzą do konfliktów, a ja chciałabym, żeby ludzie byli dla siebie lepsi, nawet o pół milimetra, bo wtedy będzie nam się żyło lepiej - tłumaczy.

I podsumowuje: - Jestem gotowa, by stanąć na czele państwa i służyć naszej Rzeczypospolitej Polskiej. Z bogatym doświadczeniem będę godnie reprezentować i podnosić rangę Ojczyzny. Siła i mądrość to zasady gwarantujące 100-procentowy sukces.

Wybory prezydenckie. Kto wystartuje?

Przypomnijmy, że kandydatem PiS w wyborach prezydenckich będzie obecna głowa państwa Andrzej Duda. Koalicja Obywatelska postawiła na Małgorzatę Kidawę-Błońską, a PSL na Władysława Kosiniaka-Kamysza. Swój start ogłosił również dziennikarz Szymon Hołownia.

Wciąż czekamy na nazwiska kandydatów Lewicy i Konfederacji. Nad startem zastanawia się też Mirosław Piotrowski, lider Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić