Wydali 48 tys. zł na promocję Polski. Wpadka Lasów Państwowych

147

Spot promocyjny Lasów Państwowych "Dla lasu, dla ludzi" miał przypomnieć Polakom, jak piękna jest polska przyroda. W filmie pojawił się jednak egzotyczny gatunek ptaka, który nawet nie występuje w naszym kraju. Lasy Państwowe tłumaczą, że to błąd montażysty.

Wydali 48 tys. zł na promocję Polski. Wpadka Lasów Państwowych
Spot promocyjny Lasów Państwowych "Dla lasu, dla ludzi". (Pixabay, Facebook)

W najnowszym filmie promującym polskie lasy w ramach kampanii Lasów Państwowych "Dla lasu, dla ludzi" wystąpiła mistrzyni kolarstwa górskiego Maja Włoszczowska, muzyk i architekt Sebastian Karpiel-Bułecka oraz ornitolog i podróżnik dr Andrzej Kruszewicz.

Produkcja filmu kosztowała blisko 50 tys. zł

Bohaterowie spotu opowiadają o korzyściach, jakie czerpie każdy z nas z przebywania w lesie. Z oświadczenia Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych wynika, że na produkcję spotu wydano 48,520 zł.

Jedna ze scen w filmie przedstawia dr Andrzeja Kruszewicza, który obserwuje przelatującego nad taflą wody ptaka. Jak się okazuje to gatunek egzotycznego ptaka -  długoszpon żółtoczelny, który występuje w Meksyku i Ameryce Środkowej, w tym na Kubie i innych karaibskich wyspach, ale nie w naszym kraju.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Przyrodnik w rozmowie z TVN wyjaśnia, że długoszpon żółtoczelny pojawił się w filmie nieprzypadkowo.

To było takie nawiązanie do moich podróży po świecie. Można było zostać przy ptakach krajowych. (...) Nie było innego ptaka, który by pasował światłem, a uznaliśmy, że skoro mówię, że podróżuję po świecie, ale Polska przyroda robi na mnie największe wrażenie i jestem w zaangażowany w jej ochronę, to możemy zostawić tego ptaka - przyznaje dr Kruszewicz w programie TVN.

Błąd montażysty

Na Twitterze Lasów Państwowych pojawiła się jednak informacja, że to przez błąd montażysty długoszpon pojawił się w nagraniu.

Jeden długoszpon przez błąd montażysty zaplątał się w naszym spocie. Poprawimy - czytamy na Twitterze LP.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Lasy Państwowe usunęły już film z mediów społecznościowych i ze strony. Zamieszczono nowy spot, w którym "wycięto" długoszpona żółtoczelnego.

Zobacz także: Niedźwiedź w czereśniach. Nagranie Nadleśnictwa Baligród
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić