Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Wygrał 4 mln w Lotto. Cała Polska o nim mówi. "Totalizator dopłacił"

409

W Wągrowcu gracz trafił 20 takich samych kuponów w grze Multi Multi Plus. Zgarnął tym samym prawie 4 miliony złotych. Jak to możliwe? - Rzadko, ale takie wygrane się zdarzają - mówi dla o2.pl Janusz Paśkiewicz z serwisu multipasko.pl i zdradza, jak grają Polacy.

Wygrał 4 mln w Lotto. Cała Polska o nim mówi. "Totalizator dopłacił"
Ekspert wyjaśnia szczegóły kontrowersyjnej wygranej (Adobe Stock)

Przypomnijmy, że 16 lutego w dwóch kolekturach w Wągrowcu padło łącznie 20 wygranych w grze Multi Multi Plus. Szczęśliwy gracz wygrał łącznie 3,9 mln złotych brutto. Wiele osób oskarżyło Totalizator Sportowy o "oszustwo".

Państwowe przedsiębiorstwo odcięło się od tych oskarżeń. W rozmowie z o2.pl przedstawiciele Biura Prasowego Totalizatora Sportowego podkreślili, że "takie wygrane się zdarzają" i "są gracze, którzy wybierają swój własny system gry".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rośnie rynek gier wideo, rośnie Totalizator Sportowy. Jaka jest przyszłość gamingu w Polsce?

Nie wszystkich uspokoiły te wyjaśnienia. Czy rzeczywiście możemy mieć do czynienia z oszustwem?

Ekspert nie ma wątpliwości: tak się gra!

Sceptycznie do takich teorii nastawiony jest Janusz Paśkiewicz z serwisu multipasko.pl. Podkreśla on, że taktykę zwielokrotnienia kuponów stosuje się np. do optymalizacji podatkowej.

Przy tak dużej wygranej ta optymalizacja i tak nie wyszła, bo limit nagrody bez podatku to 2280 złotych. Natomiast gracz mógł być przygotowany na niższą wygraną. Ludzie często grają nawet 500 czy 1000 kuponów. System jest skonstruowany tak, że puszczanie wielu kuponów zwiększa możliwe wygrane - tłumaczy nam ekspert.

W teorii gracz mógłby zgarnąć nieograniczone pieniądze, przebijające możliwości finansowe Totalizatora Sportowego. Od niedawna w regulaminie Multi Multi pojawił się zapis, w którym organizator zastrzega, że limit wypłat to 10 milionów złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wągrowiec 16.02.2024 👉 Multi Multi Plus 👉 rekordowa wygrana 👉 Co tu się wydarzyło? 😮

- W Lotto wygrane wypłacane są z puli zebranych środków z kuponów. Multi Multi ma zewnętrzną pulę. Totalizator i tak dopłacił do wygranej gracza z Wągrowca. Gdyby nie regulamin, strata mogłaby być dużo wyższa - zauważa Paśkiewicz.

Jak często padają tego typu wygrane? Konfiguracja wybrana przez gracza z Wągrowca jest zwycięska w grze Multi Multi średnio raz w roku. W Multi Multi Plus zdarzyła się dopiero drugi raz w historii.

Najczęściej gracze grają w tej konfiguracji bez "plusa". Ostatnia taka wygrana z "plusem" miała miejsce w sierpniu 2010 roku. To dopiero drugi taki przypadek w grze! - dodaje Paśkiewicz.

Kim może być gracz? "To hazardzista albo wręcz przeciwnie!"

Ekspert zauważa, że szansę na zgarnięcie tak wielkich pieniędzy to zaledwie 1/230 tysięcy, a koszt zakupu kuponów wyniósł 100 złotych. Skąd tak duża pewność gracza, że trafi on odpowiednie liczby?

On nie miał żadnej pewności. Może to być hazardzista, który wydaje na grę duże pieniądze. Niekiedy jest jednak odwrotnie. Niektórzy gracze grają rzadko, ale za bardzo duże pieniądze. Dopiero to podnosi im adrenalinę. Pamiętajmy, że to tylko zabawa - tłumaczy ekspert serwisu multipasko.pl.

Co ciekawe, sposób gry i stawka wniesiona przez osobę z Wągrowca sprawiła, że dużo większe jest prawdopodobieństwo zwrotu poniesionych kosztów.

Niekiedy gra dopiero od 100 złotych może być opłacalna. Nawet gdyby gracz trafił cztery liczby, to strata wyniesie tylko 20 złotych. W przypadku "piątki" gracz ma już 500 złotych - tłumaczy Janusz Paśkiewicz z multipasko.pl.

Dodajmy, że Multi Multi to popularna gra liczbowa, która polega na wytypowaniu od 1 do 10 liczb i ustaleniu wybranej przez siebie wielokrotności stawki podstawowej zakładu. Gracz z Wągrowca wybrał tryb 8 liczb i ośmiokrotnego zwielokrotnienia stawki. Dodatkowo zagrał zakład z "plusem" - to dodatkowy bonus do ewentualnej wygranej.

Marcin Lewicki, dziennikarz o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić