Szefowa MSZ Rosji uderza w Polskę. Pokazuje "najnowszy dowód cynizmu"

W Lesku w województwie podkarpackim miało miejsce wyburzenie pomnika, który upamiętniał żołnierzy Armii Czerwonej. Zdarzenie odbiło się szerokim echem w Rosji. Zareagowała na nie między innymi Maria Zacharowa. Nie zostawiła na polskim rządzie suchej nitki.

Szefowa MSZ Rosji uderza w Polskę. Pokazuje "najnowszy dowód cynizmu"
Maria Zacharowa nie kryła oburzenia faktem, że w Polsce zburzono pomnik wdzięczności Armii Czerwonej (Getty Images, Mikhail Japaridze/Contributor)

Maria Zacharowa odniosła się do zdarzenia za pośrednictwem strony rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych na Twitterze. Rzeczniczka MSZ nie kryła oburzenia, że pomnik został zburzony, chociaż to właśnie żołnierze Armii Czerwonej wyzwolili mieszkańców Leska spod władzy hitlerowskiego okupanta.

Zburzono pomnik wdzięczności żołnierzom Armii Czerwonej, którzy we wrześniu 1944 roku wyzwolili Lesko w Polsce spod władzy nazistów – podkreślała Maria Zacharowa na Twitterze.

Pomnik wdzięczności Armii Czerwonej w Lesku. Maria Zacharowa reaguje

Rzeczniczka MSZ Rosji wyraziła opinię, że za decyzją o wyburzeniu pomnika kryje się polityka historyczna obecnego rządu. Maria Zacharowa zarzuciła polskim władzom, że dążą do cynicznego wymazania zasług Armii Czerwonej dla wyzwolenia ich kraju.

To najnowszy dowód na politykę historycznego cynizmu, jaką uprawia Warszawa, oraz kampanię niszczenia sowieckiego dziedzictwa pamięci – oskarżała polski rząd Maria Zacharowa.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pomnik wdzięczności Armii Czerwonej został odsłonięty w lipcu 1945 roku i stał w Lesku aż do kwietnia 2021 roku. Jak podaje portal eSanok, widniały na nim m.in. symbole sierpa i młota oraz tabliczka w języku rosyjskim z napisem "Chwała bohaterom".

Zobacz także: Zobacz też: Rosja odpowiedzialna za zdjęcie Ewy Kopacz ze Smoleńska? Radosław Fogiel komentuje
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić