Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Zakaz handlu w niedziele to przy tym nic. Sensacyjny pomysł "Solidarności"

78
Podziel się

Zakaz handlu w niedziele to wątek, który wywołuje mnóstwo kontrowersji. Dyskusje na ten moment nie milkną nawet przez moment. Na nowy pomysł wpadła "Solidarność". Może się on nie spodobać wielu osobom.

Zakaz handlu w niedziele to przy tym nic. Sensacyjny pomysł "Solidarności"
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bEKvyudN

Zakaz handlu w niedziele zaczął obowiązywać w 2018 roku. Następnie rząd zdecydował się na zaostrzenie przepisów.

Mimo to obecny zakaz handlu nadal ma wiele niedoskonałości. Przedsiębiorcy skrzętnie je wykorzystują i dzięki temu mogą działać siedem dni w tygodniu. Rząd ma to na uwadze.

bEKvyudP
Chcemy, żeby ustawa o wolnych niedzielach dla pracowników handlu działała w rzeczywistości, w praktyce, a nie była omijana przez wykorzystywanie jakiś luk. Ustawa, jak rozumiem, po prostu ma na celu domknięcie tych luk. (...) Projekt nowelizacji ma na celu uszczelnienie przepisów, które zostały wdrożone wcześniej - zapowiadał w lipcu premier Mateusz Morawiecki.

"Solidarność" chce jeszcze ostrzejszych zasad!

We wtorek doszło do obrad Parlamentarnego Zespołu na rzecz Rozwoju i Promocji Polskiego Handlu. W trakcie spotkania dyskutowano między innymi nad nowelizacją ustawy dot. zakazu handlu w niedzielę.

bEKvyudV

Głos zabrał chociażby szef sekcji handlowej NSZZ Solidarność. Alfred Bujara uważa, że potrzeba jeszcze większego ograniczenia handlu!

Przecież na Zachodzie i w Europie Środkowej są ograniczone możliwości otwarcia sklepów. U nas nie. (...) Tam po godzinie 20 w niektórych krajach, w niektórych po 21, może się otworzyć tylko malutki sklep. O 18.30, teraz o 19, jak państwo wiecie, w Brukseli sklepy się zamykają. U nas mogą handlować nawet i całą noc - mówił, cytowany przez "Fakt".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvyueq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(78)
ktoś
1 tyg. temu
nadrabiamy to co żeśmy stracili za komuny
obywatel
1 tyg. temu
najlepiej to zdelegalizować solidarność gdyż to przykrywka oszustów
gosc
1 tyg. temu
Tak zrobić całkowity zakaz handlu tylko CPN aby zatankować paliwo i kupić wode nic więcej, soboty też zrobić wolne dla ludzi zakaz pracy w soboty a jak ktoś musi to 2-krotna stawka za sobote a 4-krotna za niedziele i po krzyku.
bEKvyuer
Polak
1 tyg. temu
To nie Solidarność tylko popieranie PiSu
gregorrek
1 tyg. temu
to sie właśnie nazywa wolność, wolność handlu kiedy chcę i pracy kiedy chcę
iwan
1 tyg. temu
Dlaczego zabrania się pracować ludziom chętnym do pracy. Po prostu praca bez przymusu. Przecież w Polsce wszędzie, dosłownie wszędzie pracuje mnóstwo obcokrajowców: w sklepach, w szpitalach, na budowach, w transporcie.... . Oni chcą pracować po 10-12 h byle zarobić. Studenci zawsze biedni też chcą pracować. Więc niech pracuje ten kto chce pracować.
takie tam
1 tyg. temu
szef sekcji handowej ? a sekcję kościelną i klubów go go też macie ?
Baba
1 tyg. temu
Uważam, że związki zawodowe, a na pewno ich przywódcy, wraz z polską zjednoczona Partia rządząca, powinni robić każdemu listy zakupów ze wskazaniem sklepu. No i dni godzin tych zakupów..bo wolność jest najważniejsza, i godność też.
Xxxx
1 tyg. temu
Mam dołożyli za niedzielę 4 zł brutto za godzinę. Aż się chce pracowac
asasyn
1 tyg. temu
Czy to znaczy że proboszcz nie będzie mógł wysłać wikarego do odprawiania mszy bo jest on siłą najemną.
Mariusz,
1 tyg. temu
Durna solidarnosc
Gosc
1 tyg. temu
Na zachodzie po godzinie 16 przeceniają np chleb bułki u nas lepiej czerstwe wyrzucić
Tatko
1 tyg. temu
Panie Alfredzie przecież na zachodzie zarabiają cztery razy więcej od nas skoro już porównujemy i do tego dążmy bo nie długo więzień będzie miał lepiej niż człowiek pracujący przy takich wzrostach cen. Ludzie w Afryce wodę maj@ free a my za chwilę będziemy musieli się myć raz w tygodniu przy tych cenach.
bEKvyuej
Tade
1 tyg. temu
Wprowadzić w niedzielę narzut na towary 50% i z tych pieniędzy dodatkowo wynagrodzić pracowników i po sprawie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić