o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Zagłodziła psy niemal na śmierć. Zasłaniała się brakiem pieniędzy na karmę

22
Podziel się

Mieszkanka Myszkowa (woj. śląskie) miała głodzić psy, które hodowała. Zwierzęta były o włos od śmierci. Przeżyły jedynie dzięki interwencji sąsiadów i fundacji charytatywnej. Właścicielka psów stanęła przed sądem. Twierdzi, że nie było jej stać na dobrą karmę.

Zagłodziła psy niemal na śmierć. Zasłaniała się brakiem pieniędzy na karmę
Psy były skrajnie wychudzone (Facebook Fundacja "Do serca przytul psa")
bEKjXEkB

W sierpniu ubiegłego roku działacze fundacji "Do serca przytul psa" i pracownicy schroniska w Zawierciu dostali sygnał od osób sąsiadujących z hodowlą psów w Myszkowie. Mieszkańcy śląskiej miejscowości byli zaniepokojeni stanem niektórych mieszkających tam zwierząt.

Psy zagłodzone niemal na śmierć

Na miejscu działacze zastali cztery prawie zagłodzone na śmierć psy - trzy dogi kanaryjskie i suczkę rasy bulterier. Psy były w wieku od 4 do 8 lat. Gdyby nie bezinteresowna interwencja empatycznych ludzi, zwierzęta z pewnością czekałaby straszna śmierć. Były w tragicznym stanie.

bEKjXEkD

Psy miały pozostawać praktycznie bez opieki od 10 lipca do 14 sierpnia 2021 roku - donosi "Dziennik Zachodni". Około pięciu miesięcy zajęło doprowadzenie zagłodzonych i zaniedbanych psów do stanu względnego zdrowia. Jedno z odebranych właścicielce zwierząt wciąż przechodzi rehabilitację. Koszt leczenia to około 30 tys. zł.

Właścicielka przed sądem

13 października właścicielka hodowli, Małgorzata Z., stanęła przed Sądem Rejonowym w Myszkowie. Na rozprawie zeznawały m.in. działaczki fundacji. Kobiety przekonywały, że psy mogły nie przeżyć kolejnej doby. Jedna z nich stwierdziła, że choć przeprowadziła w życiu wiele interwencji, ta w Myszkowie była zdecydowanie najbardziej dramatyczna. Według Fundacji psy były zamknięte w domu i w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie miały zjadać własne odchody.

bEKjXEkJ

Twierdzi, że nie było jej stać na dobrą karmę

Według świadków zaniedbanie zwierząt przez oskarżoną mogło wynikać z jej problemów rodzinnych i alkoholowych. Na poprzedniej rozprawie Małgorzata Z. zeznała, że nie była w stanie opiekować się psami, a problemy finansowe zmusiły ją do przeprowadzki z domu do wynajmowanego mieszkania.

Bezrobotna, rozwiedziona i z dwójką dzieci na utrzymaniu miała nie mieć pieniędzy na utrzymanie zwierząt. Jak twierdziła, odwiedzała je co 2-3 dni i dawała im najtańszą karmę, przez co jej zdaniem dostawały biegunki i chudły.

bEKjXEkK

Podobno kobieta chciała oddać psy, ale znajoma powiedziała jej, że za oddanie ich do schroniska trzeba zapłacić 500 zł, co skutecznie ją zniechęciło. Miała też opublikować ogłoszenie na Facebooku, które jednak spotkało się z falą hejtu, więc je usunęła.

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do Sądu Rejonowego w Myszkowie wniosek o ukaranie Małgorzaty Z. karą 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat. Wnioskowała także o zakaz posiadania przez nią zwierząt przez 5 lat oraz 1 tys. zł nawiązki na cel związany z ochroną zwierząt. Rozprawę odroczono do grudnia br.

bEKjXEkL
Zobacz także: Amerykańskie wojsko pod ostrzałem krytyki. Pentagon tłumaczy się ze zdjęcia psów, które obiegło internet
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKjXEle
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Nemeczek
1 tyg. temu
Nie trzeba być bezrobotnym alkoholikiem, żeby nie móc utrzymać takich koni. To nie yorki, którym wystarczy łyżka żarcia.
Markson
1 tyg. temu
Tak to jest gdy wierzy się Malinowskiej i Goździkowej. Oddanie zwierza do schroniska nic nie kosztuje i jest w pelni zrozumiałe. Ostatecznie mogła wypuścić pay na wolność zeby same cokolwiek znalazły do jedzenia.
pfffff
1 tyg. temu
30tys na ratowanie psów-wystarczylo je karmić....
bEKjXElf
XYZ
1 tyg. temu
"Psy miały pozostawać praktycznie bez opieki od 10 lipca do 14 sierpnia 2021 roku - donosi "Dziennik Zachodni". Około pięciu miesięcy zajęło doprowadzenie zagłodzonych i zaniedbanych psów do stanu względnego zdrowia." Zaraz - czyli 15 sierpnia 2021 psy odebrali, 5 miesięcy ratowali, czyli teraz jest styczeń 2022? Redaktor odpłynął?
Szkoda
1 tyg. temu
Zakaz posiadania przez nią zwierząt przez tylko 5 lat?.Ten wyrok to kpina.Nigdy nie powinna już mieć takiego prawa.
emeryt
1 tyg. temu
Założę się, że ochrzczona.
joleczka
1 tyg. temu
sąsiedzi dłuuuuuuuuuuuuugo czekali na zgłoszenie na policję, hańba...
wap
1 tyg. temu
ale na diete odchudzajaca ,psa poslali ,z jaikm powaznym rezultatem,udalo sie ledwie wytrzymal,ta diete cudowna ,ale jak skuteczna
ada
1 tyg. temu
to byla kara bo je kochala a one jjej nie chcialy normalna nie byla
jasio
1 tyg. temu
zamknac w izolatce na rok , diete ograniczyc do kromki chleba i dzbaka wody. w niedziele moze byc miska zupy z brukwi....
ela
1 tyg. temu
Zrobić je to samo. Niech poczuje na własnej skurze to najlepsza lekcja!!
ada
1 tyg. temu
Niech zapłaci za leczenie, nie ma czym do roboty w kamieniołomie
xxxxx
1 tyg. temu
A gdzie mój komentarz?
bEKjXEkX
Wrocek58
1 tyg. temu
Katolickie " czyńcie sobie przyrodę poddaną " , ludzie bez serca z dolarówkami w oczach i państwo systemowo pozwalające na męczenie zwierząt
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić