aktualizacja 

Zamówiła książkę na Vinted. Szok co przyszło w paczce

192

Brudne dziecięce klapki i kilka sztuk śrubek zamiast upragnionej książki w paczce dostała jedna z klientek Vinted. Za pomyłkę wysyłającego musi sama zapłacić.

Zamówiła książkę na Vinted. Szok co przyszło w paczce
Zamówiła poduszkę na Vinted. Zamiast książki w paczce były dziecięce klapki (pexels)

Vinted to platforma, która zrewolucjonizowała rynek sprzedaży wysyłkowej. Chcąc sprzedać jakiś przedmiot na Vinted, nie musimy się martwić o koszty związane z wysyłką i logistyką, bo te są minimalne, a do tego pokrywa kupujący.

Okazuje się jednak, że ta praktyka nie zawsze jest korzystna szczególnie dla kupujących. Przekonała się o tym jedna z klientek Vinted, która za pomocą popularnej platformy chciała kupić używaną książkę. Gdy zamiast niej, w paczce znalazła używane dziecięce klapki i parę śrubek, które chciała zwrócić, zaczęły się kłopoty.

Okazało się, że przedmiot muszę odesłać na swój koszt - opowiada na łamach Gazety Wyborczej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kurier DHL rzuca paczkami

Sprawa wydała się jej o tyle bulwersująca, że kupując przedmiot za pomocą platformy Vinted, klientka miała mieć zapewnioną ochronę kupującego. Mimo to, w przypadku błędu po stronie sprzedawcy, to ona miała ponieść koszty zwrotu przesyłki.

Gdy kobieta skontaktowała się z przedstawicielami platformy sprzedażowej przedstawiając swój problem, ci odpisali, że może skontaktować się sama ze sprzedającym i poprosić by to on pokrył koszty wysyłki. Problem w tym, że nie odpisywał on na wiadomości.

Na takie problemy na łamach Gazety Wyborczej skarżą się tez inni użytkownicy platformy Vinted.

Kupiłam od jednej pani torebkę. Według pani torebka nie miała wad. Kiedy otworzyłam paczkę, wręcz się załamałam. Torba była w tragicznym stanie: zniszczona i brudna. Odesłałam torbę i niestety nie mogłam dogadać się ze sprzedającą, bo powiedziała, że nie poniesie nawet połowy kwoty wysyłki, więc wysłałam na swój koszt - żali się inna z klientek.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić