o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Ola Kowalczyk
|

Takiego pomnika chciał Krawczyk. Miał jedno konkretne życzenie

17
Podziel się

Andrzej Kosmala, menadżer Krzysztofa Krawczyka, wciąż nie może otrząsnąć się po śmierci przyjaciela. W najnowszym wywiadzie wyznał, jak trudno było mu zorganizować pogrzeb artysty, choć czuł, że miał jego wsparcie.

Takiego pomnika chciał Krawczyk. Miał jedno konkretne życzenie
Andrzej Kosmala wciąż nie może pogodzić się ze śmiercią Krzysztofa Krawczyka (AKPA)
bEEhMmWJ

Niebawem minie miesiąc od śmierci Krzysztofa Krawczyka. Artysta zmarł nieoczekiwanie w wielkanocny poniedziałek 5 kwietnia. Zaledwie dwa dni po tym jak wyszedł ze szpitala, pokonawszy COVID-19. W Wielką Sobotę wokalista zamieścił na Facebooku wpis, w którym nie krył radości z powodu powrotu do domu. W poniedziałek rozegrała się w nim tragedia. Krawczyk zasłabł, został przewieziony do szpitala, ale tym razem lekarzom nie udało się go uratować. Po południu media obiegła informacja o śmierci artysty, która poruszyła całą Polskę.

Ze śmiercią legendy polskiej muzyki rozrywkowej wciąż nie mogą się pogodzić jego bliscy. Zrozpaczona jest jego żona, Ewa Krawczyk, a także Andrzej Kosmala, najbliższy współpracownik, a prywatnie także przyjaciel Krawczyka. Kosmala udzielił ostatnio poruszającego wywiadu tygodnikowi "Twoje Imperium".

bEEhMmWL
Zobacz także: Byliśmy na grobie Krawczyka. Ewa Krawczyk: "Nie radzę sobie"

Andrzej Kosmala opowiedział m.in. o tym, jak wyglądał ich ostatni kontakt przed śmiercią artysty, a także o wyzwaniu, jakim była organizacja pogrzebu. Zdobył się na szczere wyznanie o wsparciu Krawczyka, jakie czuł w tym trudnym czasie.

Przełamanie własnej rozpaczy, natłok telefonów i usadzenie gości w bazylice. Ze względu na pandemiczne obostrzenia mieliśmy do dyspozycji tylko 75 miejsc w kościele. Chętnych było oczywiście dużo więcej. Wyznam, że przez cały czas miałem wrażenie, jakby Krzysztof podpowiadał mi, co mam zrobić - zdradził Kosmala.
bEEhMmWR

Andrzej Kosmala skomentował także pomysł postawienia pomnika Krawczykowi. Potwierdził, że są plany upamiętnienia artysty w Łodzi, a sam wokalista miał co do monumentu konkretne oczekiwania.

Ewa przypomniała sobie, że Krzysztof powiedział kiedyś, że jeśli po jego śmierci ona zdecyduje się postawić mu pomnik na nagrobku, to koniecznie z mikrofonem. Pomnikowy ślad po Krzysztofie stanie też w jego ukochanej Łodzi na ulicy Piotrowskiej. Tam są upamiętnieni ludzie związani z miastem. Ileż to razy siadaliśmy na ławeczce z Julianem Tuwimem albo graliśmy na fortepianie z Arturem Rubinsteinem! Zatem łodzianie będą mogli śpiewać do mikrofonu z Krzysztofem Krawczykiem - wyznał menadżer wokalisty.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEhMmXm
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(17)
Waldi
5 miesięcy temu
Kosmala nie może się otrząsnąć po śmierci Krawczyka bo został nagle oderwany od obfitego żródla forsy i tego głównie mu żal.
Mamcia
5 miesięcy temu
Ewa ma apetyt na większą emeryturę tu chodzi o kasę jeszcze ma mało
Brydzia
5 miesięcy temu
Byłeś,Jesteś i Pozostaniesz w Pamięci.
bEEhMmXn
Brydzia
5 miesięcy temu
Zostawcie tych biednych ludzi w spokoju.Oni cierpią,a wy włazicie z buciorami w ich prywatne sprawy-wstyd .
Graszka
5 miesięcy temu
Byłeś wspaniały...
Janina baran
5 miesięcy temu
Gdzie jest syn najwazniejszy krew z krwi kosc z kosci a nie obce osoby dla reklamy
birton
5 miesięcy temu
święty Krawczyku módl się za nami ( 3x rano i wieczorem)
Jola
5 miesięcy temu
Ciszej , trochę ciszej...
Julia 55
5 miesięcy temu
Wolę zmarłego trzeba uszanować czy to dotyczy napisu na nagrobku czy też pomnika lub zdjęcia. Chcial mikrofon to niech będzie i tyle w temacie.
ja się pytam
5 miesięcy temu
A ta ewa gdzie ona przcuje???????
Sidney 68
5 miesięcy temu
Od bardzo dawna zauważyłem że pan Kosmala był cieniem Krawczyka. I to całą dobę non-stop. Nie wychodził chyba wcale od nich z domu...z łóżka chyba też. Teraz nazywa się przyjacielem Krawczyka ale nie miał skrupułów załatwiać staremu i choremu człowiekowi chałtur w całej Polsce. To że Krawczyk ledwo się poruszał już go nie interesowało. Razem z Ewunią doili go do ostatnich dni. Piękna deklaracja przyjaźni :) A swoją drogą Krawczyk nigdy nie był Łodzianinem i miejsce na Piotrkowskiej jest nie dla niego !
Mirka
5 miesięcy temu
Tylko niech Ewa zapłaci.
Luissa
5 miesięcy temu
Puk puk kto tam ? Pustostan to już jest niesmaczne Pan Krawczyk był piosenkarze nic dla świata nie uczynił takiego papieża Polaka pochowano w trumnie bardzo skromnej i wsadził gdzieś tam a P krawczykowi pomnik niewiadom jaki cudny jeszcze ludzie będziemy musieli się składać bo im kasy zabraknie
bEEhMmXf
Zołza
5 miesięcy temu
Pani Krawczyk czy pani to troszeczkę nie odbija o pani zmarłego męża menadżerowi Nie bądźcie obłudni zakłamani Aaaa mize zrobić składkę i zrobić postument że złota lub chociasz sam mikrofon do pomnika z podobizną Krzysztofa Krawczyka że złota czystego Aaale jeśli się da to pomnik czy postument cały czovby pozłacany - - - złoto drogie i buchnęli by że cmentarza i wy wieźli dla li wiedzą gdzie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić