Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac.
Ola Kowalczyk
|

Bliscy wspominają Pawła Szweda. Ostry komentarz ws. szczepień

18
Podziel się

Niespodziewana śmierć Pawła Szweda wywołała nie tylko smutek jego bliskich, ale i szereg domysłów. Wśród różnych reakcji w sieci wyraźnie wybrzmiał głos ks. Andrzeja Lutra w sprawie szczepień przeciwko COVID-19.

Bliscy wspominają Pawła Szweda. Ostry komentarz ws. szczepień
Paweł Szwed zmarł 27 maja. Miał 54 lata (Instagram)
bEUuQtFN

W czwartek 27 maja pracownicy wydawnictwa Wielka Litera poinformowali w mediach społecznościowych o śmierci jego założyciela, Pawła Szweda.

Byłeś mentorem i przyjacielem. Zawsze ambitny, z luzem i humorem, którym zjednywałeś sobie ludzi – napisali w pożegnaniu pracownicy Wielkiej Litery.

Z wydawnictwem współpracowali najwięksi polscy literaci m.in. Jerzy Pilch, Eustachy Rylski, Magdalena Grochowska, Katarzyna Nosowska czy Agata Passent. Paweł Szwed miał 54 lata, w jego śmierć wciąż nie mogą uwierzyć bliscy i współpracownicy.

bEUuQtFP

Tak na na swoim facebookowym profilu wspominała Szweda Manuela Gretkowska:

Paweł, przecież: Wydawca wydaje, się wieczny - żartowaliśmy. Ostatni raz byłeś u nas tuż po pogrzebie Pilcha i Piotr nie wpuścił Cię, nocą, rozmawialiście na ganku. Z obawy przed covidem, śmiercią. A teraz Ty, po przechorowanym covidzie, pod respiratorem....
Zobacz także: Oni odeszli w 2021

Niespodziewana śmierć Pawła Szweda wywołała w mediach społecznościowych wielkie poruszenie. Wśród licznych wpisów wspominających zmarłego wydawcę pojawiły się także te dotyczące teorii spiskowych. Stanowczo sprzeciwił się nim ks. Andrzej Luter, który był przyjacielem Pawła Szweda.

bEUuQtFV
Może teraz targają mną zbyt duże emocje, ale napiszę to, trudno: wszystkie ruchy antyszczepionkowe uważam po prostu za zbrodnicze; tych, którzy się nie szczepią, bo 'może mnie to jakoś minie' uważam nie tylko za zbrodniarzy, ale także za skończonych durniów; tych, którzy posługują się teologią, albo z drugiej strony - tzw. racjonalizmem do uzasadniania tez antyszczepionkowych uważam za zwyrodnialców - czytamy na facebookowym profilu duchownego.

Ksiądz Luter przyznał, że od jakiegoś czasu pracuje nad książką, którą planował wydać pod szyldem wydawnictwa Wielka Litera. Śmierć przyjaciela jest dla niego impulsem do przyspieszenia pracy.

bEUuQtFW
Pawle Kochany, przyjacielu, dopytywałeś mnie o to, co tam sobie powoli na boku piszę; delikatnie mobilizowałeś, bo chciałeś to wydać w Wielkiej Literze. Idzie mi ciężko. Ale skończę, teraz przyspieszę. Twoja śmierć pokazuje jak czas niemiłosiernie ucieka - wyznał ks. Andrzej Luter.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUuQtGq
Źródło:
WP Film
KOMENTARZE
(18)
Nieprzejednan...
6 miesięcy temu
"ruchy antyszczepionkowe uważam po prostu za zbrodnicze; tych, którzy się nie szczepią, bo 'może mnie to jakoś minie' uważam nie tylko za zbrodniarzy, ale także za skończonych durniów;"KSIĘŻE DURNIEM JESTES TY - MASZ CZELNOŚC W SWOJEJ NIEWIEDZY GANIĆ TYCH, KTÓRZY NIE CHCĄ SIE PODDAĆ EKSPERYMENTOM MEDYCHNYM !!
czub
6 miesięcy temu
Wielka Stopa to nawet do skalpu zdolna.
zorientowany
6 miesięcy temu
Czegoś tu nie rozumiem... Przecież szczepionki są niemal 100-procentowo skuteczne, jak twierdzą ich producenci. Tak więc każdy zaszczepiony jest prawie w 100 procentach chroniony przed chorobą. To dlaczego ubliża niezaszczepionemu, który nie jest dla niego zagrożeniem?
bEUuQtGr
Wk... iony
6 miesięcy temu
Jakoś cisza że szczepionki są w 3 fazie badań do 2023 roku.Oczywiście że są skuteczne ale zobaczymy jak będzie z odszkodowaniami w przypadku powikłań i zgonów poszczepiennych. Ubezpieczalnie często nie pokrywają eksperymentów medycznych. Chodzi o świadomość.Takie głupie gadki ze się zaszczepilem i nie bolało Ale jak za dwa lata zacznie się cyrk to wam powiedzą ze nikt nie zmuszał..
Anderm
6 miesięcy temu
Ten ksiądz jest głupi jak but. Szczepionka to śmiertelna trucizna
Me3
6 miesięcy temu
Proszę pamiętać ze żadna szczepionka nie chroni w 100% ! ! ! Tak ważna kwestia się zaciera w tych słownych przepychankach. Zachorować i zakazać może tez osoba wpelni zaszczepiona. I nie , nie jestem przeciwnikiem szczepionek! Osobiście spotkałam się z brakiem dystansu społecznego „ bo ja już po dwóch dawkach szczepienia”
Fransek
6 miesięcy temu
nie oszukujmy się rozmowa o zwykłym łajnie przekracza kompetecję każdego antyszczepionkowca a roszczą sobie prawo do wypowiadania z zakresu wirusologi, biologi i medycyny.
Lekaż
6 miesięcy temu
Po szczepionce wasze dni są policzone.szczepionka jest wymyślona w celu depoputacji a cowid jest fikcją
Margareta
6 miesięcy temu
Antyszczepionkowcy i antycovidowcy przestają nimi być, gdy trafiają pod respirator z ciężkim uszkodzeniem płuc...
Anna
6 miesięcy temu
Jaki poziom języka , taki duchowny!!!!!!!
Anna
6 miesięcy temu
Wredny duchowny i tyle. Co on wie o szczepionkach, żaden z niego znawca i specjalista, więc jakim prawem ubliża komukolwiek? Tego robić nie wolno , nie uczyli miłości do bliźniego swego, nawet "trędowatego"
rozsądna
6 miesięcy temu
Czytając komentarze dochodzę do wniosku, że ciemnota ludzka nie zna granic. W dobie nieograniczonego dostępu do środków masowego przekazu w naszym kraju ciągle słychać głośne krzyki antyszczepionkowców. Cóż...głupota zawsze jest głośna. Współczuję tym ludziom i jednocześnie wierzę, że u niektórych z nich dojdzie do głosu rozsądek i zdecydują się na szczepienie.
iksde
6 miesięcy temu
Cenzura gorsza niż kiedykolwiek co zaszczepił się to ma to co chciał idzcie się szczepić szybko szybciej ziemia odetchnie im szybciej to zrób balwany
bEUuQtGj
Parafianka
6 miesięcy temu
Proszę księdza, a szczepionką Johnson&Johnson mogę? Pomimo że jest na bazie abordowanych zarodków? Jakieś podwójne standardy zostały wprowadzone na czas pandemii?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić