aktualizacja 

Celowy zabieg TVP? Też widzieliście, co było w tle wywiadu z Kaczyńskim?

44

W poniedziałkowym wydaniu "Gościa Wiadomości" Danuta Holecka rozmawiała z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Uwagę widzów mogły zwracać nie tylko przychylne politykowi pytania, ale i wyraźnie antyunijna narracja, podkreślona także tym, co widzieliśmy w tle.

Celowy zabieg TVP? Też widzieliście, co było w tle wywiadu z Kaczyńskim?
Podczas wywiadu Danuty Holeckiej z Jarosławem Kaczyńskim krytykowano działania UE (kadr z TVP)

Szef Prawa i Sprawiedliwości pojawił się w publicystycznym programie TVP1 dzień po głośnym "Marszu miliona serc" zorganizowanym w niedzielę 1 października w Warszawie. Jarosław Kaczyński nie przyjechał jednak do telewizyjnego studia, a zaprosił ekipę TVP do Kancelarii Premiera.

Rozmowę z byłym premierem prowadziła prezenterka "Wiadomości" Danuta Holecka, która i tym razem nie skorzystała z okazji, by skonfrontować polityka partii rządzącej z jakimkolwiek niewygodnym pytaniem. Rozmowa prowadzona przez Holecką wpisywała się za to w główne kampanijne tematy PiS, czyli antyimigracyjną i antyunijną narrację.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W TVP Info aż zamilkli. "Coś obrzydliwego"

Mówiono m.in. o palącej kwestii migrantów, nad którą w najbliższych dniach debatować będzie Parlament Europejski. Jarosław Kaczyński przestrzegał przed wiążącym się z tym - jego zdaniem - zagrożeniem i zapewniał, że PiS będzie bronił polskich interesów.

W tej chwili w Unii Europejskiej prezentowane są plany, które w istocie sprowadzają się do tego, że państwa tracą suwerenność. My nigdy się na to nie zgadzaliśmy i się nie zgodzimy – mówił Kaczyński.

Prezes przestrzegał przed błędami popełnionymi przez Zachód i kreślił widmo milionów migrantów, którzy pojawią się nad Wisłą nie tyle w efekcie unijnych ustaleń, co polityki łączenia rodzin. Co ciekawe, Jarosław Kaczyński ani słowem nie zająknął się na temat afery wizowej, w wyniku której nawet 250 tys. migrantów zdobyło przepustkę nie tylko do Polski, ale i całej UE.

Antyunijny ton Jarosława Kaczyńskiego wyraźnie współgrał z wystrojem Kancelarii, w której znajdywały się wyłącznie polskie flagi. Warto zaznaczyć, że podczas posiedzeń rządu lub konferencji prasowych w KPRP obok biało-czerwonych flag zwykle znajduje się także flaga UE.

Wygląda jednak na to, że brak unijnych akcentów podczas telewizyjnego wywiadu Jarosława Kaczyńskiego nie był przypadkowy, choć prezes PiS pytany o to, czy jego partia chce wyprowadzić Polskę z unii, zaprzeczał.

Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić